Elektroničko sunce bivšeg modela

Kantautorica Chan Marshall opasna je sorta. Zavodljiva, šaputava, zagasita, nikotinska glasa.

7.9.2012.
18:39
VOYO logo

Studijski se legitimirala briljantnim vlastitim potpisom Greatest (koji nije bio kompilacijom hitova ali je naslovom približila kvalitetu zapisa), i dva nastavka obrada (Cover Record i Jukebox) parirajući atmosferom originalima.

Lako joj se bezuvjetno predati. Zaljubiti se. Njoj odlazite ako vam je Feist prekomercijalna, a Fiona Apple pretežak zalogaj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nova kolekcija bit će svojevrsnim iznenađenjem za poznavatelje njenih dosadašnjih navika bacanja glazbenih opušaka između jauka klavira i molskog plača sentimentalnih gitara. Uvela je programirani beat.

Uz koji će njena povremeno hladna naracija ostati jednakim udarom slušateljima željnim krhke i lomne topline. Naviku čestih prearanžiranja efektnih i afektnih pjesama (originala), na sebi razumljivi akustični jezik, ovaj se puta prevela na bitan utjecaj elektronike.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

To ne znači da imate plesni materijal, daleko od toga. Sentiši su i dalje njena roba. Ali ovaj puta u drugačijem ruhu. Najavila se otvorenjem albuma trisom Cherokee, Sun, Ruin, kompas će usmjeriti u pravcu Bjork na stožernoj polovici albuma Real Life, 3, 6, 9, Human Being), dok će pri kraju ostaviti mjesta i za svoj alkoholno duhanski svijet zagasitog downtempa.

Suptilno ubijanje u pojam dešava se desetminutnom Nothing But Time. Za kraj će joj ostati retorički Peace and Love s žegom u grlu. Nikada više potrebe za time, nikada manje povrata.

Cat Power još uvijek referentno sjaji bez obzira na metaforiku albuma.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ocjena: 7/10

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
bomba
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo