Evo o čemu se zapravo radi u filmu Angeline Jolie!

16.10.2010.
18:16
VOYO logo

No, čini se da je istina o tome što će se događati u filmu daleko od svih dosadašnjih napisa, pa tako u scenariju nema naznaka o nikakvom silovanju ni odsijecanju dojki, špekulacija zbog kojih je Angelina posljednjih tjedana na prostoru Balkana postala najomraženija osoba.

Prema nepotvrđenim informacijama, piše Blic, ljubavna priča filma počinje 1992. godine u gradiću u istočnom dijelu BiH. Lejla i Danijel, zaljubljeni par, razdvojeni su početkom ratnih događanja. Danijelov otac je oficir JNA i postavlja sina na mjesto upravitelja logora za zatvorenike. Igrom sudbine, on se ponovo sreće sa Lejlom, samo što je ovoga puta on zapovjednik logora, a ona zatvorenica. Danijel se nalazi u nezavidnoj situaciji i pokušava pronaći najbolje rješenje koje bi bilo prihvatljivo za sve.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Evidentno je kako je Angelina inspiraciju za film dobila nakon što je čula istinitu priču o tragičnoj ljubavi muslimanke Admire Ismić i Srbina Boška Brkića. Admira i Boško su spremali vjenčanje kada je počeo rat, a uz pomoć prijatelja su pokušali pobjeći iz Sarajeva. Poginuli su 18. svibnja 1993. godine na mostu Vrbanja. Prvi snajperski metak ubio je Boška, a drugi metak je pogodio Admiru koja je ranjena dopuzala do Boška, zagrlila ga i umrla.

Ipak može snimati u Bosni

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ministar kulture Federacije Bosne i Hercegovine Gavrilo Grahovac dao je dopuštenje za snimanje filma Angeline Jolie na području tog bosanskohercegovačkog entiteta, poništivši tako zabranu koju je osobno izrekao prije tri dana, potvrdio je medijima u subotu Edin Šarkić iz sarajevske producentske kuće Scout film.

Scout film morao je ministru Grahovcu dostaviti kompletan scenarij film kako bi se on uvjerio da se ne radi o priči koja ponižava žene silovane u ratu, kako je to medijima prenio Željko Mitrović, vlasnik srbijanske PINK televizije koji je s Angelinom Jolie neuspješno pregovarao o pružanju producentskih usluga u Srbiji.

Mitrovićevim tvrdnjama povjerovali su u udruzi Žene-žrtve rata koja okuplja Bošnjakinje silovane tijekom rata u BiH i zatražile od ministra Grahovca da zabrani snimanje filma, što je on i učinio. Na tu su odluku reagirali brojni mediji, redatelji i glumci iz BiH rekavši da je sramotna i nedopustiva.

Prethodni članci:

arti-201010150796006 arti-201010140653006 arti-201010140039006 arti-201008270620006 arti-201007160198006

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
sjene prošlosti
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo