Nakon što je ispitao 2 tisuće i tristo studentica Sveučilišta u Teksasu, čiji je profesor, otkrio je kako žene koje imaju četiri ili više tetovaža zrače samopouzdanjem i to, svojim odlukama u životu, i dokazuju.
Osim što su samopouzdanije, tetovirane žene sklonije su samoubojstvu.
"Možemo nagađati, ali mislim da žene posežu za tetovažom kako bi uspostavile kontrolu nad svojim tijelom, kako na emocionalnom tako i na tjelesnom planu", objasnio je na primjeru žena oboljelih od raka koje se često tetoviraju nakon masektomije.
Za trajanja svojeg istraživanja Kouch je uočio kako je i piercing, baš kao i tetovaža, korišten kao metoda prevladavanja negativnih iskustava.
Kojih, još nije istražio, ali je evidentirao da žene koje imaju četiri ili više tetovaža i sedam ili više piercinga imaju slična životna iskustva.
Prema njegovim preliminarnim ispitivanja istetovirane i "ispirsane" žene sklonije su alkoholu, pušenju marihuane, a velika većina je barem jednom bila uhićena.
"Ljudi koji imaju više tetovaža ili piercinga sebe doživljavaju drugačijima od ostalih. Budući sui tetoviranje i piercing postali uobičajeni, da bi ste se istaknuli, morate imati više od jednog prstena u pupku ili tetovaže na boku", pojašnjava liječnik zašto se zaključci ovog istraživanja odnose na žene koje imaju više od 4 tetovaže i više od 7 piercinga.
Koch je, također, otkrio i da su žene, osim što su u odnosu na muškarce sklonije tetovirati se, jednako tako odlučnije tu istu tetovažu dati ukloniti, kako bi raskrstile sa (burnom) prošlošću.