Britanski Express piše da je snijeg u Saharai zadnji put padao u veljači 1979. godine, a snježna oluja je trajala samo pola sata. I ove godine je palo dovoljno snijega da stvori lijepi kontrast između vrelih pješčanih dina i stvori pravu pomutnju na društvenim mrežama.
Dan kasnije, snijeg nije preživio toplinu i potpuno je nestao.
Mirror piše da snijeg nije pao u čitavoj Sahari. Najveće područje na kojem je pola sata padao snijeg je Ain Sefra, poznato i kao Izlaz za pustinju. To je također i područje na kojem je visina snijega mjerena i 1979. godine.
Posljednjih tisuću godina pustinja Sahara igra važnu ulogu u klimatskim promjenama. Dokazano je da saharskog snijega ima u različitim dijelovima svijeta te da nejgovo putovanje preko globusa značajno utječe na promjene temperature oceana.
Postoji nekoliko vrhova u Sahari gdje se redovito pojavljuje snijeg. No, LiveScience podsjeća da su snježne padaline u pustinjama iznimno rijetke. Znanstvenici ne znaju kada ni gdje će sljedeći put pasti snijeg, a još uvijek traže i objašnjenja kako je uopće snijeg pao u Sahari.
Sahara je nekad bila mnogo vlažnija i imala je više vegetacije prije nego što se pretvorila u najveću svjetsku vrelu pustinju.
Je li ovaj snijeg jedan od pokazatelja da bi se Sahara mogla vratiti u svoje iskonsko stanje i moraju li ljudi biti spremniji za borbu protiv klimatskih promjena, pokazat će daljnja istraživanja i vrijeme.