Plastični obruči koji drže šest limenka piva, iako izgledaju bezazleno, uništavaju praktički sve na što naiđu, prenosi Huffingtonpost. Ne samo da su praktički vječni, zbog njihovog mrežastog oblika ribe, ptice i kornjače često se zapetljaju.
No pivovara Saltwater spaja limenke materijalom koji je ne samo lako razgradiv nego je ujedno i hrana morskoj fauni. Ističu kako je jednako izdržljiva kao i opasna plastika za "six-packove" a jedina mana je to što je proizvodnja skuplja. No u pivovari se nadaju kako će kupci biti spremni platiti malo veću cijenu za pivo koje čuva morski život.
"To je velika investicija za našu malu pivovaru koju su osnovali ribari, surferi i ljudi koji su vezani za more" ističe direktor u pivovari Peter Agardy.
U pivovari se također nadaju kako će i njihova konkurencija prihvatiti novo pakiranje što bi smanjilo troškove proizvode ekoloških "six-packova". Koliko je naoko beznačajna promjena važna, osim jezivih fotografija životinja pokazuju i (ništa manje jeziva) istraživanja.
Prema radu kojeg je objavila američka akademija znanosti oko 90 posto morskih ptica je barem pojelo plastiku komadići su sigurno ostali u probavnom traktu, a znanstvenici su "prilično sigurni" kako će do 2050. svaka morska ptica koju pronađu sadržavati plastiku u želucu.
I velika volonterska inicijativa za čišćenje mora iznosi šokantne podatke. Samo u 2015. pronašli su 57 morskih sisavaca, 440 riba (te 22 morska psa) zapetljana u plastiku. Ističu kako nije u pitanju samo bacanje smeća u more - plastika od six-packova završi u moru kanalizacijom, bujicama a i vjetar ju odnosi sa odlagališta.