S obzirom na veliku udaljenost na kojoj se nalazi, ali i spori prijenos podataka, podaci koje je New Horizons prikupio prilikom preleta pored nekadašnjeg devetog planeta Sunčevog sustava još uvijek stižu na Zemlju.
Ova fotografija prikazuje usku traku koja se proteže preko gotovo čitave polutke Plutona pored koje je proletjela letjelica 14. srpnja 2015.
Riječ je o fotografijama najviše rezolucije koje je snimila NASA-ina sonda. S rezolucijom od oko 80 metara po pikselu, ovaj mozaik pruža nove mogućnosti znanstvenicima, ali i javnosti da prouče sve fine detalje raznih vrsta tla na Plutonu, te pomognu utvrditi procese koji su stvorili i oblikovali taj teren.
Širina trake varira u rasponu od više od 90 kilometara na njegovom sjevernom kraju, do oko 75 kilometara na svojoj južnoj točki.
"Ova najnovija fotografija je fenomenalna. Kad sam je vidio, odmah sam poželio da pošaljemo još jednu letjelicu prema Plutonu kako bismo dobili fotografije ovakve rezolucije s čitavog patuljastog planeta", rekao je Alan Stern, vođa tima New Horizonsa.
Veći dio fotografije zauzima Regija Tombaugh, odnosno "Plutonovo srce", koji je većinom sastavljen od "snijega" kojeg tvore dušik, ugljični monoksid i metan.
Naslovna fotografija, koju u punoj rezoluciji možete vidjeti ovdje, snimljena je s visine od 15.850 kilometara.