Kako pišu dnevne novine Washington Post, kloniran je azijski gaur, životinja koja nalikuje na govedo a prirodno joj je stanište u Indiji i Burmi, iz jedne jedine stanice uzete od mrtvog gaura.
Znanstvenici su gaurovu stanicu implantirali u kravlje jajašce iz kojega su prije toga odstranili gene, te ga umetnuli u maternicu druge krave. Bebi gauru već je dano ime Noa, a trebalo bi doći na svijet sljedećeg mjeseca.
Post izvještava da ista grupa znanstvenika iz biotehnološke tvrtke Advanced Cell Technology (ACT), Massachusetts, namjerava klonirati i vrstu divovskih pandi. Najbliže srodne vrste tih pandi su zečevi i rakuni, ali otpadaju kao surogat majke zbog svoje nedovoljne veličine. Stoga se znanstvenici nadaju za zamjenske majke iskoristiti crne medvjede, ali jedino ako uspiju dobiti stanice pande iz Kine.
Međutim, dužnosnici Kineskog nacionalnog zološkog vrta izjavili su kako su uvijek otvoreni prema novim idejama, ali da trenutno ne namjeravaju tkivo velike pande učiniti dostupnim.
Nedavno je ove godine Washington Post izvijestio da ACT namjerava oživjeti izumrlu vrstu španjolske planinske koze bukardo. Posljednji bukardo umro je prije devet mjeseci, ali je očuvano nekoliko stanica životinje. U pravilu klon posjeduje sve genetske karakteristike izvorne stanice, uključujući spol, što znači da se ne može stvoriti populacija za uzgoj. Ipak, u ACT-u se nadaju da će dobiti dozvolu španjolskih vlasti da uz pomoć posljednjih molekularnih tehnika ubace muške kromosome u jedinke blisko srodne vrste koze kako bi stvorili bukarde oba spola.