Na Međunarodnoj svemirskoj postaji nastao je video koji je ustvari serija od 18 setova time-lapse fotografija, piše Daily Mail.
Nikakve softverske prerade
Mogu se jasno vidjeti očaravajuće Aurora Borealis i Aurora Australis s karakterističnim zelenim i crvenim svjetlom, kao i gradovi čija rasvjeta svjetluca dok svemirska postaja leti nad njima. Vidljivi su i bljeskovi munja širom zamaljske kugle, a dijelovi planeta mogu se prepoznati po obrisima kopna.
Slike je objavila NASA, a kompilirao ih je Michael König, poznati stručnjak za time-lapse fotografiju. Astronauti s ekspedicija 28 i 29 snimili su ove fotografije s visine od 400km koristeći posebnu kameru za nisku razinu svjetlosti.
König je rekao kako je na videu izvršio neke postprodukcijske prilagodbe kako bi bi se osigurao gladak tijek videa, no da nisu učinjene nikakve softverske prerade.
Time-lapse fotografija je tehnika u kojoj je sama frekvencija snimanja slika puno niža nego kada se to kasnije prikazuje. Stoga, kada se snimka prikazuje u velikoj brzini dobije se dojam da se kreće.