Zettel iskoristila kiks Schild, Nika Fleiss 24.

Slalomu na mariborskom Pohorju ponudio je nevjerojatan rasplet. Iako je Marlies Schild nakon prve vožnje imala više od sekunde prednosti nad konkurencijom, slavila je Kathrin Zettel.

17.1.2010.
15:26

Marlies Schild se trebalo samo spustiti niz stazu i vjerojatno bi upisala sigurnu pobjedu, no Austrijanka je pogriješila i nije završila drugu vožnju.

arti-201001160117006To je iskoristila njezina sunarodnjakinja Kathrin Zettel koja je, nakon veleslaloma u subotu, upisala pobjedu i u slalomu. Ne treba niti spominjati da je uvjerljiva pobjednica 46. izdanja Zlatne lisice.

Domaćine je oduševila Tina Maze, koja se sjajnom drugom vožnjom, najbržom od svih skijašica, probila do drugog mjesta. Slovenska skijašica je tako popravila blijedi dojam koji je ostavila u svojoj udarnoj disciplini - veleslalomu.

Treće i četvrto mjesto osvojile su sestre Riesch – Maria je za pobjednicom zaostala sekundu i 28 stotonki, dok je mlađa Susanne bila još osam stotinki sporija (+1.36).

Vodeće slalomašica Svjetskog kupa Sandrine Aubert osvojila je peto mjesto sa sekundom i 72 stotinke zaostatka za pobjednicom.

Od hrvatskih skijašica, samo je Nika Fleiss izborila drugu vožnju. Samoborka je nakon prve vožnje bila 21., a na kraju je za Zettel zaostala 3.43 sekundi i osvojila 24. poziciju.

Ana Jelušić s velikim zaostatkom od 4.19 sekundi ostala izvan kruga 30 najboljih, a treća hrvatska predstavnica Matea Ferk nije završila prvu vožnju u kojoj su nastupile čak 92 skijašice