arti-201004260696006Susić je pronađen mrtav u svojemu stanu na drugom katu u Ulici kneza Mutimira na kućnom broju 3, a zbog sumnjivih okolnosti, policija je zatražila očevid istražne sutkinje, potvrdio je Hini glasnogovornik zagrebačkoga Županijskog suda Krešimir Devčić.
Posljednji ispraćaj najstarijeg hrvatskog i svjetskog sportskog novinara Žarka Susića održat će se u četvrtak, 29. travnja u 15.15 sati u Krematoriju na Mirogoju. Istog dana, u 12 sati, u Novinarskom domu održat će se i komemoracija za najlegendarnijeg hrvatskog sportskog novinara koji je prvi tekst objavio 1. veljače 1934. u tadašnjem Jutarnjem listu, dok je u svojoj karijeri izvještavao sa čak 16 Olimpijskih igara.O ostalim pojedinostima nije želio govoriti, a zagrebačka policija samo je potvrdila da je truplo prevezeno u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku kako bi se utvrdio točan uzrok smrti sportskog novinara. Policija je naknadno obavijestila Susićevu rodbinu i prijatelje da je ipak riječ o prirodnoj smrti.
Neslužbeno se doznaje da na truplu nije bilo tragova koji bi upućivali na nasilnu smrt, no sumnju je izazvalo to što je stan bio ispremetan, a prije desetak dana u blizini se dogodio sličan slučaj. Tada je, također u ispremetanom stanu, pronađena mrtva starica.
Žarko Susić umro je u 95. godini. Prvi tekst objavio je 1934. u Jutarnjem listu. S Miroslavom Habunekom pokrenuo je Ilustrirane sportske novine, koje u prosincu 1945. postaju Narodni sport, a od 1962. Sportske novosti.
Od 1951. do 1975. bio je novinar i urednik sportske rubrike Vjesnika.
Izvještavao je s mnogih europskih i svjetskih prvenstava te s čak 16 olimpijskih igara, od Cortine d'Ampezzo 1956. do Atene 2004., i to sedam zimskih i devet ljetnih.
Godine 2004. dobio je posebno priznanje Međunarodnog olimpijskog odbora za doprinos sportskom novinarstvu u svijetu, koju mu je dodijelio Juan Antonio Samaranch, a 2007. odlikovan je i najvišim državnim sportskim priznanjem u Hrvatskoj - nagradom "Franjo Bučar za životno djelo".