Žarko Susić ipak umro prirodnom smrću!

27.4.2010.
17:40
VOYO logo

arti-201004260696006Susić je pronađen mrtav u svojemu stanu na drugom katu u Ulici kneza Mutimira na kućnom broju 3, a zbog sumnjivih okolnosti, policija je zatražila očevid istražne sutkinje, potvrdio je Hini glasnogovornik zagrebačkoga Županijskog suda Krešimir Devčić.

Posljednji ispraćaj najstarijeg hrvatskog i svjetskog sportskog novinara Žarka Susića održat će se u četvrtak, 29. travnja u 15.15 sati u Krematoriju na Mirogoju. Istog dana, u 12 sati, u Novinarskom domu održat će se i komemoracija za najlegendarnijeg hrvatskog sportskog novinara koji je prvi tekst objavio 1. veljače 1934. u tadašnjem Jutarnjem listu, dok je u svojoj karijeri izvještavao sa čak 16 Olimpijskih igara.O ostalim pojedinostima nije želio govoriti, a zagrebačka policija samo je potvrdila da je truplo prevezeno u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku kako bi se utvrdio točan uzrok smrti sportskog novinara. Policija je naknadno obavijestila Susićevu rodbinu i prijatelje da je ipak riječ o prirodnoj smrti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Neslužbeno se doznaje da na truplu nije bilo tragova koji bi upućivali na nasilnu smrt, no sumnju je izazvalo to što je stan bio ispremetan, a prije desetak dana u blizini se dogodio sličan slučaj. Tada je, također u ispremetanom stanu, pronađena mrtva starica.

Žarko Susić umro je u 95. godini. Prvi tekst objavio je 1934. u Jutarnjem listu. S Miroslavom Habunekom pokrenuo je Ilustrirane sportske novine, koje u prosincu 1945. postaju Narodni sport, a od 1962. Sportske novosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Od 1951. do 1975. bio je novinar i urednik sportske rubrike Vjesnika.

Izvještavao je s mnogih europskih i svjetskih prvenstava te s čak 16 olimpijskih igara, od Cortine d'Ampezzo 1956. do Atene 2004., i to sedam zimskih i devet ljetnih.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Godine 2004. dobio je posebno priznanje Međunarodnog olimpijskog odbora za doprinos sportskom novinarstvu u svijetu, koju mu je dodijelio Juan Antonio Samaranch, a 2007. odlikovan je i najvišim državnim sportskim priznanjem u Hrvatskoj - nagradom "Franjo Bučar za životno djelo".

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Toma
Gledaj od 29.travnja
VOYO logo