Torcida Split je na svojoj službenoj stranici objavila stav oko
murala na ulazu u Mokošicu, javlja
Dubrovački dnevnik
. U
nastavku pročitajte što su poručili.
"U cilju pravodobnog informiranja zainteresirane javnosti i
nakon dogovora s našom podružnicom iz Mokošice, dužni smo se
osvrnuti na događaje koji se proteklih dana odvijaju u Mokošici,
a u središtu čega je ime Torcide i naši grafiti. Cijela priča oko
grafita na ulazu u Mokošicu je počela nakon što su lokalne vlasti
pokušale izbrisati grafit posvećen voljenom klubu koji na istom
mjestu stoji zadnjih 15-tak godina. Naš stav o tom pokušaju
brisanja momci iz podružnice su iskazali svojom inicijalnom
reakcijom.
Nažalost, kao što je i inače slučaj u našoj državi, na kraju
se sve ispolitizira i iskorištava zbog dobivanja jeftinih
političkih bodova. Inicijalna iskrena namjera naših momaka u
zaštiti jednog od simbola Mokošice sada se pokušava iskoristiti
uvlačenjem cijele Torcide u lokalnu predizbornu kampanju.
Torcida Split i Torcida Mokošica će na svaki pokušaj
uvlačenja politike u naše redove i iskorištavanje imena naše
navijačke skupine u političkoj kampanji znati pravovremeno i
ispravno reagirati. Upozoravamo sve naše pripadnike da nikakvog
prosvjeda ispred grafita neće biti. Ne treba nam podrška nikakvih
političkih stranaka niti politički obojanih udruga, a smiješni su
pokušaji nekih političara u pozivanju na građanski neposluh.
Grafiti posvećeni Torcidi, Hajduku i našim neokaljanjim
braniteljima služe za odavanje počasti našim simbolima, nikako za
sitne interese lokalnih političara.
TORCIDA SPLIT I TORCIDA MOKOŠICA", stoji u priopćenju.