Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Vijesti /

Vozilima će naplaćivati ulazak u središte Zagreba

Uskoro bi život u Zagrebu mogao postati još skuplji. Naime, raspravlja se o mogućnosti naplate ulaska u središte grada.

VOYO logo
VOYO logo

Među njima su Rim, Bologna, Firenca, Milano, London, Oslo, Stockholm i drugi gradovi diljem Europe. Uvođenje tzv. naplate zagušenja u Zagrebu je neminovno, tvrde stručnjaci. Automobili bi plaćali naknadu za ulazak u različite gradske zone.

U sklopu programa Civitas Elan za godinu dana bit će završena studija s rješenjima i modelima naplate. Poručio je to Marko Slavulj s Fakulteta prometnih znanosti u srijedu, na prezentaciji ciljeva buduće studije, piše Poslovni dnevnik.

Podsjetimo, ovu ideju je tim stručnjaka s Prometnog fakulteta u Zagrebu iznio već u ožujku. Spominjala se naplata ulaska u središte grada, koje bi bilo omeđeno "granicama" od Kvaternikova trga, preko Britanca i Glavnog kolodvora do HNK, a ulaz bi se trebao naplaćivati 20 kuna.

Vezani članci:

arti-201003260480006

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike