Komentirajući je li policija trebala objaviti snimku napada na Markovom trgu, Karolina Vidović Krišto, saborska zastupnica Domovinskog pokreta, izjavila je danas za N1 televiziju da ju cijela situacija u društvu nakon napada podsjeća na vrijeme komunizma i manipuliranje masama.
"Što se tiče snimke, uobičajeno je u cijelom svijetu, koliko znam, da se isti dan pusti snimka, da se vidi što se dogodilo. Vlada ima politiku kakvu ima, mene cijela ova situacija podsjeća kao da je ministar Davor Božinović, koji je pekao zanat u komunizmu, iz arhive izvukao priručnik kako je UDBA prije manipulirala masama. Vladajuće elite više od 20 godina brutalno kradu hrvatske građane, a kao odgovor dobijemo ono što nismo imali prije 40 godina, da je najgora situacija u državi hrvatski nacionalizam, kako oni to nazivaju.
Mene ova cijela situacija podsjeća na to da se koristi jako gadno nasilje, koje nitko ne može podržati, za zamagljivanje onoga što je ključna tema. Stupio je na snagu ovršni zakon, imamo novih 170.000 hrvatskih državljana koji su zbog neplaćanja režija u opasnosti da će bankrotirati. U toj situaciji imati saborsku sjednicu koja prošli petak ide na stanku od dva tjedna, pitam vas, kako to da Sabor nije imao u proceduri izmjenu ovog zakon, možda i najgoreg na svijetu. Troškovi ovrhe su 560 kn za 150 kn duga i mi raspravljamo o čemu sad?", upitala se Krišto.
Društvene nepravde
Ističe da je sama upozoravala na taj problem te da je govorila kako je radikalizacija u društvu na vrhuncu kad dolazi do društvene nepravde. "I svaki put sam apelirala ne samo na ovršni zakon, nego i na koruptivne afere. Tako sam odgovarala na prozivke koje su dolazile. Kao i svaki put dosad. kad sam govorila o premijerovim izjavama, ovo izgleda kao zamagljivanje krucijalnih problema. Vlada očito neće pokrenuti mehanizme da se ti novce vrate pokradenim građanima."
Komentirala je i slučaj Uljanika. "Sadašnji predsjednik SDP-a je u vrijeme, kad se govorilo da novac treba staviti na raspolaganje za Uljanik koji je tad već bio pred propadanjem, lobirao da se da državno jamstvo u abnormalnim količinama. Govorila sam vezano uz tu njegovu agitaciju, jasno je da su u Uljaniku na čelnim pozicijama uglavnom zaposleni ljudi iz bivšeg komunističkog sustava, npr. šogor maršala Broza g. Budisavljević. Ali ni po tom pitanju se ništa nije napravilo."
Sessa nije upisao sav imetak
Ističe da je pravosuđe rak rana hrvatskog društva: "Na čelne pozicije su stavili osobe upletene u korupcijske afere, npr. predsjednik Ustavnog suda Miroslav Šeparović. On i njegova supruga imovinska kartica 10 milijuna kn, a nitko ne pita odakle... Kumstvo s Vladimir Šeksom, proziva ga se da je on tajni vladar hrvatskog pravosuđa. Predsjednik Vrhovnog suda Đuro Sessa koji je zaboravio navesti u imovinskoj kartici pola milijuna eura koje je dobio od Agrokora."
Upitana ima li dokaze da Sessa nije upisao sav imetak, odgovorila je da treba samo analizirati taj slučaj. "Rekao je da je zaboravio navesti 500 milijuna eura... Da ne kažem krivo, istražite sami taj slučaj, do takvih naplata neki drugi nisu mogli doći, Sessa jest, i zaboravio je to navesti u imovinsku karticu."
Rekla je također da joj jako smeta nesloboda medija kada je u pitanju koronavirus. "Imamo HDZ-ov strožer, ljude koji su isključivo pozvani da analiziraju, komentiraju, zaključuju i daju mejre. Zašto? Imamo niz stručnjaka potpuno oprečnih stavova od HDZ-ova stožera."
Situaciju s koronavirusom u Hrvatskoj i svijetu iz minute u minutu možete pratiti OVDJE.