Luetić je jutros Hini izjavio kako je Hitna u posljednja 24 sata pružila pomoć 80-ero osoba, od kojih su većina vatrogasci s terena, ističući kako je prava sreća da nitko od njih nije teže ozlijeđen.
"Svi ti ozlijeđeni su većinom vatrogasci, nešto malo ima i civila. Uglavnom se radilo o reakcijskom konjuktivitisu, prekomjernom udisanju dima i lakšim opeklinama ruku i nogu. Na požarištu se i dalje nalaze naša tri tima liječnika, tehničara i vozača koji gasiteljima pružaju pomoć u slučaju da im ona zatreba", kazao je Luetić i dodao da prate situaciju kako će se odvijati.
Doznaje se i da je večeras u Prihvatnom centru Spaladium Arene, organiziranom za zbrinjavanje u slučaju evakuacije i ozljeda zbog požara, sklonište zatražilo ukupno 11 osoba, od čega osam stranaca.
Stanje na požarištu oko Splita i dalje je nepromijenjeno - na stotine vatrogasaca iz gotovo svih dijelova Hrvatske bori se s vatrom, a u pomoć su im jutros oko 7 sati stigli i kanaderi.
U Županijskom vatrogasno-operativnom centru najavili su da će oko 10 sati svim medijima poslati posebno priopćenje vezano uz požar, koji je do sada poharao i uništio 4500 hektara borove šume, maslinika, niskog raslinja, trave i makije, ali i u kojemu su gorjela vozila, kuće, poslovni objekti.
Iako je poznato o kolikoj se ukupnoj opožarenoj površini radi, kao i koliko vatrogasaca sudjeluje u gašenju požara, još se pouzdano ne zna koji mu je uzrok. Iako mještani s opožarenog područja ukazuju na mogućnost da su požari podmetnuti, u splitskoj policiji ističu kako se još uvijek ne može govoriti o uzrocima.
"Tek kada požar bude ugašen, na mjestu događaja može biti obavljen očevid koji bi trebao pokazati koji je uzrok tog požara. Do tada ne možemo govoriti o njegovom nastanku. Policija radi po dojavama građana, a jesu li one točne pokazat će se uskoro", kratko je na upit Hine odgovorila Ana Čepić iz splitske policije