Program će se provoditi tijekom školske godine 2018/2019 i to u 46 osnovnih škola te 26 srednjih škola koje su odabrane putem javnog natječaja. Ukupno će u programu sudjelovati 6.401 osnovnoškolaca i 2.323 srednjoškolaca.
Provođenjem programa Škola za život mijenjat će se dosadašnji način rada, kurikulumi, nastavne metode i metode vrednovanja, udžbenici i nastavni materijali te okruženje za učenje u kojemu će se u značajnoj mjeri primjenjivati tehnologija. Učenici i nastavnici će koristiti nastavne sadržaje u digitalnim obliku i online, za razliku od dosadašnjih tiskanih sadržaja. Neki od nastavnih sadržaja bit će i interaktivni.
„Veseli nas što sudjelujemo u ovom programu i tako pomažemo digitalizaciju obrazovnog sustava u Hrvatskoj. Podržavanje ovog programa za nas je logičan nastavak naših dosadašnjih napora usmjerenih na digitalizaciju. Primjerice, Tele2 već pomaže obrtnicima da unaprijede svoju digitalnu pismenost kroz projekt Biznis akademije. Trendovi ukazuju na to kako je digitalizacija nužan preduvjet napretka društva u cjelini, stoga pozdravljamo reformu obrazovnog sustava usmjerenu na korištenje prednosti koje sa sobom nosi tehnološki napredak. Isto tako, ovaj projekt je kompatibilan s načinom na koji Tele2 djeluje jer kroz njega podržavamo društvenu skupinu koja je u fokusu našeg društveno odgovornog poslovanja, a to su djeca“, rekla je Monika Majstorović, direktorica za marketing proizvoda i strategiju u Tele2 Hrvatska.
Ministarstvo znanosti i obrazovanja će kroz suradnju s Tele2 i ostalim operatorima, učenicima obuhvaćenim programom, osigurati besplatne usluge pristupa internetu, odnosno određenu količinu podatkovnog prometa mjesečno. Ovo je ujedno i prvi korak koji označava početak promjena u hrvatskom obrazovnom sistemu kojeg očekuju i djeca i nastavnici.