Nakon kraćeg teorijskog dijela i upoznavanja sa svojstvima dronova u kojem su svi okupljeni na predavanju mogli doznati kako mikroračunala međusobno komuniciraju, anatomiju drona, njegove karakteristike, izgled i dimenzije, kao i način na koji se njima upravlja, pristupili su praktičnom dijelu izlaganja.
Upravo je taj dio najviše zanimao okupljene, koji su na tratini iza fakulteta dobili priliku za provozati dron kroz stazu napravljenu od balona s helijem. Također, organizirali su i malo natjecanje za sve koji su željeli okušati spretnost pri korištenju dronova. Njima su upravljali putem pametnih telefona, a najviše problema stvarao im je vjetar, koji je onemogućavao njihovo kretanje zrakom.
- Radili smo od šest ujutro kako bismo isprogramirali dronove u koreografiju na temu Game of Thronesa, ali vjetar nam je stvarao probleme. Tek sad smo shvatili koliko vjetar može utjecati na kretanje dronova i kako zapravo turbulencije utječu na let aviona. Čak smo se i nekoliko puta zaletjeli u katedralu, koja je ostala čitava, dok dron baš i nije - rekao je u šali Boris Tomaš, asistent na Fakultetu organizacije i informatike.
Više pročitajte na portalu Varaždinski.hr.