Često svjedočimo zastojima i velikim gužvama na svim prometnicama, a glavni uzrok u većini slučajeva su sudari vozila. Često je velik problem stići do mjesta nesreće vozilima hitne službe, policije ili pak vatrogasaca.
Godišnji odmori su na pomolu, a turistička sezona je krenula čemu svjedočimo velikim gužvama i zastojima na prometnicama diljem Hrvatske. Zato je jako važno znati kako se ponašati na autocestama u slučaju intervencije Hitne medicinske službe.
Upravo hitni koridor spašava živote. Vaš je zadatak da budete savjesni i odgovorni sudionici u prometu te omogućite prolaz svim vozilima s pravom prednosti jer tako nekome možete spasiti život.
Zavod za hitnu medicinu, što u slučaju nesreće
Izvor: Zavod za hitnu medicinu
Na prometnici s dva prometna traka hitni koridor formira se tako da se vozila u desnom traku pomaknu što više udesno, a vozila u lijevom traku što više ulijevo. Na prometnicama s tri traka oslobađa se srednji trak tako da se vozila u srednjem traku pomaknu u desni trak i propuste interventna vozila.
Na taj se način stvara dovoljan prostor odnosno koridor za prolazak interventnih vozila, a zaustavljena vozila im na taj način ne smetaju. Sve isto vrijedi i za autocestu, samo što tamo ipak ima više prostora za pomicanje vozila.
Zavod za hitnu medicinu, što u slučaju nesreće?
Izvor: Zavod za hitnu medicinu
Tako jednostavnim postupkom u prometu možemo uštediti sekunde koje nekome život znače poručili su iz Zavoda za hitnu medicinu, piše epodravina.hr.