Iz dubrovačke policije ove navode nisu htjeli komentirati već su općenito poručili da su ''svi eventualni izvidi vezani za istraživanje kaznenih djela tajni''.
Provjera dokumentacije u DURA-i dolazi nakon što je interna revizija Grada Dubrovnika u ožujku ove godine utvrdila kršenje više od deset pravilnika i zakonskih akata, od krivog vođenja knjiga, podizanja gotovine s računa Agencije, nenamjenskog trošenja sredstava itd.
Prema službenom nalazu revizora utvrđeno je kako je u posljednjih dvije godine s poslovnih kartica DURA-e dizana gotovina koja nije evidentirana u okviru blagajničkog poslovanja nego se iskazivala na konto-kartici akontacije za službena putovanja. Revizori su u svom izvješću utvrdili i brojne nepravilnosti oko trošenja novca na službena putovanja, ali i kako se za pojedine projekte ne vodi sustav analitičkog evidentiranja i arhiviranja dokumentacije nastale tijekom provedbe projekata koja bi omogućila vezu između planiranih i ostvarenih prihoda te planiranih i nastalih troškova po izvorima financiranja. Prema nalazima revizora, namjenska sredstva trošena su nenamjenski, a nije utvrđen nikakav sustav kontrole utrošenih sredstava po projektima.
Grad Dubrovnik, vlasnik DURA-e, naknadno je angažirao neovisnu
revizorsku tvrtku ''Kofidenca'' koja je provela forenzičku
analizu revizije i potvrdila nalaze internih revizora.
Na čelu Dubrovačke razvojne agencije od 2013. do 1. travnja ove
godine bila je SDP-ova Andrea Novaković koju je po isteknu
mandata naslijedila djelatnica DURA-e Ana Marija Pilato.