Prema službenim podacima, čak 25 posto stanovnika Knina živi od socijalne pomoći. Centar za socijalnu skrb je provjerio - nije riječ o prevarama, javlja Al Jazeera.
"Tijekom 2013. godine proveli smo takozvanu blic reviziju koja je trajala tri mjeseca, gdje nismo našli nekakav znatan broj korisnika koji su zloupotrebljavali pravo na tadašnju pomoć za uzdržavanje", kaže Josipa Buzdovačić, direktorica Centra za socijalnu skrb u Kninu.
Većina onih Kninjana koji su zaposleni plaću primaju iz državnog budžeta, a čak 52 posto onih koji su se lani zaposlili, posao su našli u drugim gradovima.
Problem pri zapošljavanju je i razina obrazovanja nezaposlenih, kaže Vladislav Sušilović iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Knin. "Najveći dio tih osoba je, 56,5 posto, sa završenom srednjom stručnom spremom. Međutim ima i 15,7 posto osoba koje nemaju završenu osnovnu školu", kaže on.
Napravljeno je nekoliko poduzetničkih zona, računalo se na vjetroelektrane i proizvodnju eko-energije, no putevi novca su ih zaobišli. jedino što se sada gradi je crkva, i to najveća u Hrvatskoj. Bit će visoka gotovo 30, a duga 80 metara i dijelom se financira iz državnog proračuna - s deset milijuna kuna odnosno milijun i 316 tisuća eura. Za taj se novac, računaju Kninjani, mogla otvoriti i manja tvornica s nekoliko desetaka radnih mjesta, ali na takvu investiciju države ili privatnog investitora - još čekaju. http://balkans.aljazeera.net/vijesti/knin-neslavni-rekorder-u-siromastvu