S današnjim danom mijenja se povijest Republike Hrvatske, napokon će se zbog Pelješkog mosta jug spojiti s ostatkom zemlje.
No veliku ulogu u tome odigrao je jedan drugi narod. Radnici iz Kine četiri godine radili su na ovom mostu, a kako kaže Hing "radili su dan i noć na izgradnji ovog mosta koji je tu sada iza nas spreman za otvaranje", rekao je za 24 sata.
Nakon što je most napokon izgrađen, u društvu prijatelja i kolega uzeo je vremena i prošetao mostom.
"Obitelj nam je jako nedostajala. Radi ovih iscrpnih radova imali smo mogućnost samo jednom godišnje otići doma na odmor, zagrliti i izljubiti svoje najmilije. Sad kad vidimo ovaj most shvaćamo da se sve isplatilo", tvrdi Hing.
Most koji je dug 2404 metara izgradila je China Road and Bridge Corporation, a prozvan je jednim od najdužih i najljepših mostova u Europi. Kinezi koji su ga gradili, jedva čekaju povratak kući.
Tvrde da je najizazovniji dio bilo postavljanje pilona iz mora prema vrhu.
"Sve što vidite radili smo, nije bilo tu velike podjele rada. Svatko je radio sve", kažu.
Pelješki most veliki je projekt, a to govori i činjenica da je ukupna težina mosta deset puta veća od težine Eiffelovog tornja u Parizu.
"Ovo je od velikog značaja za ljude iz ovog kraja, tako da nam je drago što smo sudjelovali u ovom projektu. Ovo je projekt moje karijere u graditeljstvu", kaže Hing.
Uz Hinga, tu je bilo još 399 radnika iz Kine uz 90 kooperanata iz Hrvatske. Radili su u tri smjene,ali za kraj poručuju:
"Sviđa mi se kraj i sve je jako lijepo, ali ipak se veselim povratku doma obitelji", zaključili su.