Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
policija ih privela /

Kao od majke rođeni: Goli se prešetavali centrom Zagreba!

Performans se dogodio u spomen na Tomislava Gotovca te je okupio umjetnike koji problematiziraju položaj tijela u javnom prostoru.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Zagrebačka policija danas je zbog remećenja javnoga reda i mira u postaju privela troje švicarskih državljana, koji su goli prošetali središtem Zagreba u sklopu festivala "Zagreb, volim te" i tako podsjetili na "golu šetnju" poznatog zagrebačkog konceptualnog umjetnika Tomislava Gotovca 1981. godine.

U PU zagrebačkoj se doznaje da je troje stranih državljana privedeno nakon šetnje Cvjetnim trgom i Teslinom ulicom.

"Prvo izdanje Festivala Zagreb, volim te!" održano je danas nizom performansa u središtu Zagreba u spomen na Tomislava Gotovca, a njime se problematizira položaj tijela u javnom prostoru.

Tomislav Gotovac je 1981., hodao nag asfaltom pa je u spomen na taj čin 8. studenoga prošle godine Grad Zagreb financirao i omogućio postavljanje spomen ploče. "Festival Zagreb, volim te!" zamišljen je kao platforma koja jednom godišnje okuplja umjetnike koji kroz svoj umjetnički rad istražuju vezu između tijela i javnog prostora.

Portali pišu kako je policija privela troje švicarskih umjetnika koji su izveli performans "Naked slow walk" te su bez odjeće prošetali gradskim središtem ukazujući koliko je u gradskoj vrevi bitno usporiti ritam života.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike