Kap koja je prelila čašu strpljenja HNS-a bila je reakcija Zagrebačke nadbiskupije, koja je na tvrdnje da o njoj ovisi gradnja sportskog objekta na Sveticama odgovorila priopćenjem u kojem ističe da Grad Zagreb o tome s Nadbiskupijom uopće nije razgovarao!?
"Na žalost, obistinile su se naše sumnje i strahovi da grad Zagreb svojom nesposobnošću neće moći riješiti ovaj problem s Crkvom, koji traje gotovo 20 godina i pospremljen je u ladicama nadležnih organa gradske uprave", reko je izvršni predsjednik Damir Vrbanović.
"Izbjegavanjem stavljanja ove teme na dnevni red sjednica Gradske skupštine pokazalo se da Grad nije spreman riješiti problem u korist svojih građana. A nas se taj njihov prijepor apsolutno ne tiče, jer je naš partner Grad Zagreb, a ne Crkva" ističe Vrbanović.
"Duboko smo razočarani jer smo izgubili godinu dana i na nekoj smo drugoj lokaciji već mogli mnogo toga sagraditi. Uglavnom, gotovo je sigurno da HNS odustaje od gradnje kampa na Sveticama, a konačnu će odluku donijeti Izvršni odbor HNS-a na sjednici 9. travnja na Plitvicama. Najveći su gubitnik građani Zagreba, jer su izgubili sportsko-rekreacijski centar, koji bi bio sagrađen tuđim novcem. Podsjećam da je investicija trebala biti oko 120 milijuna kuna, a sad će taj novac biti usmjeren na neku drugu lokaciju u Hrvatskoj", kaže Vrbanović.
Na pitranje kako tumači to odugovlačenje i izbjegavanje odluka Grada, nakon što je ugovor već bio potpisan, vrbanović je rako da je ovvdje riječ o najobičnijem sebičnom politikantstvu u trokutu Grad Zagreb–Gradska skupština–gradski uredi!
"Rezultat svega je da ništa ne funkcionira, a mi smo kolateralna žrtva u vođenju Grada Zagreba. Zbog te pat-pozicije pate svi građani Zagreba" kaže Vrbanović.
Usput, nastavak obnove starog ili gradnja novog maksimirskog stadiona već je 15 godina na čekanju! I uvijek je izgovor da su "potrebniji vrtići i škole, itd..." Znate li možda koliko je vrtića u gradu sagrađeno u tom razdoblju?
"To je deformirana teza! Naravno da trebamo vrtiće, škole, trebamo obnoviti ceste i komunalije... Ali, uza sve to treba nam i stadion! Postoji lista prioriteta, ali to nije izbor "ili – ili", to je svakome pametnom jasno. I da je Grad, koji je vlasnik tog objekta, svake od tih 15 godina riješio barem jednu desetinu stadiona, a mogao je, danas bismo imali stadion po europskim mjerilima", rekao je Vrbanović za Večernji list.