Osječkom gradonačelniku Krešimiru Bubalu u uredu u Kuhačevoj 9 malo toga može promaknuti. Naime, on na ekranu televizora u svom uredu, a koji je povezao s kamerom na ulaznim vratima zgrade gradske uprave, jasno vidi tko i kada od zaposlenika, ali i stranaka, ulazi i izlazi iz zgrade.
''Ma, nije to Big Brother. Zaposlenici ne mogu biti i nisu pod videonadzorom. To je nešto drugo. Pod nadzorom je samo ulazni prostor u zgradu gradske uprave. Na ekranu vidim, kad stignem pogledati, tko dolazi, ali i tko je i kada od zaposlenika napustio zgradu'', rekao je za Večernjak Bubalo napominjući da kamere ne postoje u uredima, već, uz onu na ulazu u zgradu, još nekoliko po gradskim hodnicima.
Pročelnici gradskih odjela, dodaje, u svakom trenutku moraju znati gdje su im ljudi. Zbog posla, ali i nepredviđenih situacija.
''Što da se nekom od njih nešto dogodi? Bitno je znati gdje je tko'', opisuje svoj 'projekt' Bubalo, poznat i po tome što je, radi povećanja učinkovitosti rada gradske uprave, zabranio pristup društvenim mrežama Facebooku i YouTubeu, što su slijedili mnogi gradonačelnici, među njima i splitski Željko Kerum.
Dodatno, zaposlenici osječke uprave za izlazak moraju imati i interne potvrde svojih pročelnika. Potvrdama se, kaže Bubalo, može utvrditi zašto je netko za radnog vremena bio izvan svog radnog prostora.
''Primjerice, nekad netko mora na sud pa dobije potvrdu, a mi svi znamo gdje je'', zaključuje Bubalo koji ima naviku povremeno obilaziti urede. U tim je obilascima i shvatio da su neki previše na internetu.
Sve stranke dužne su pri ulasku u Kuhačevu legitimirati se na porti pa je tako, otkriva Bubalo, ondje nedavno zadržan direktor GPP-a Igor Medić. Nisu ga prepoznali kad je pokušao ući bez prijave, piše Večernji list.
Prethodni članak:
arti-201011020058006