Sandra Zeljko, tajnica četiri hrvatska premijera koju DORH sumnjiči za lažiranje potpisa, odnosno putnih naloga te nezakonito stjecanje gotovo 600.000 kuna 1. siječnja iduće godine s radnog mjesta iz Ureda za razminiranje prelazi u Ministarstvo unutarnjih poslova. Tako će ponovno pod okrilje svog bivšeg šefa Davora Božinovića, koji je bio na čelu Ureda premijera u vrijeme muljaže s potpisima i čije potpise je Zeljko, sumnja se, također lažirala.
Zeljko se, pak, prema istrazi, sumnjiči da je i nakon odlaska Tomislava Sauche iz Banskih dvora nastavila krivotvoriti potpise kasnijih šefova kabineta, Oreškovićeva Nevena Zelića i Plenkovićeva Davora Božinovića, te da je preuzela i zadržala akontacije dnevnica u iznosu od gotovo 350.000 kuna.
Premještena na drugi posao, no na njemu se nikad nije pojavila
Nakon izbijanja afere Zeljko je premještena u vladin Ured za razminiranje u Mesničkoj ulici, no ondje se, prema pisanju Jutarnjeg lista, nijednom nije pojavila na radnom mjestu jer je od ožujka 2017. na bolovanju. Tako unatrag godinu i devet mjeseci ne radi, ali prima plaću.
"Državna službenica Sandra Zeljko je od 7. ožujka 2017. raspoređena na radno mjesto III. vrste - administrativni referent u Uredu za razminiranje, jedinici za sredstva fondova Europske unije. Imenovana službenica trenutačno koristi bolovanje, a zbog propisa koji reguliraju zaštitu osobnih podataka nismo u mogućnosti dati nikakve dodatne informacije", službeni je odgovor.
U MUP-u pak nisu željeli komentirati situaciju također se pozivajući na zakon.
Afera 'dnevnice'
Afera "dnevnice" započela je u veljači 2017. kada su mediji objavili nalaz Državne revizije koja je u Uredu tadašnjeg premijera Zorana Milanovića otkrila sumnjive isplate za inozemne dnevnice njegovih savjetnika. Prvi se na udaru istrage našao bivši šef Milanovićevog kabineta Tomislav Saucha kojem je skinut imunitet te je kasnije i podignuta optužnica.
Zeljko je isprva bila samo svjedokinja koja je u svom iskazu teretila Sauchu, no nešto kasnije istražitelji su je počeli tretirati kao sudionicu u lažiranju dnevnica pa je i protiv nje podignuta optužnica prema kojoj je sa Sauchom izradila 125 fiktivnih putnih naloga te su protuzakonito stekli 580 tisuća kuna.
Međutim, optužno vijeće Županijskog suda u Zagrebu optužnicu je vratilo USKOK-u radi dopune istrage, točnije provođenja novog grafološkog vještačenja. Optužnica protiv Sauche i Zeljko nije potvrđena ni u rujnu ove godine, nakon što ju je USKOK doradio. Obrana je tražila da se iz spisa kao nezakonit dokaz izdvoji nalaz grafoloških vještaka izrađen tijekom dopune istrage, optužno vijeće taj je prijedlog odbilo smatrajući da zakonitost vještačenja nije upitna, ali je obrana odmah najavila žalbu o kojoj će odlučivati Vrhovni sud.