DOMAĆINI I DALJE NEPORAŽENI /

Dvoboj veći od nogometa završio remijem!

Bila je to odlična utakmica, a posebice u drugom poluvremenu, kada su Poljaci pojačali ritam nakon ruskog vodstva iz 37. minute.

12.6.2012.
22:42
AP

Poljska - Rusija 1:1 (0:1)

Nacionalni stadion, Varšava. Gledatelja: 50 000. Sudac: Wolfgang Stark (Njemačka)

Strijelci: 0:1 Džagojev (37), 1:1 Blaszczykowski (57)

VARŠAVA - U utakmici 2. kola skupine A na EURU Poljska i Rusija su u Varšavi igrale 1-1 (0-1). Za Poljsku je zabio Błaszczykowski (57), a strijelac za Rusiju bio je Džagojev (37). Nakon dva kola na vrhu skupine A je Rusija sa četiri boda, druga je Češka s tri, treća Poljska s dva, a posljednja, četvrta Grčka s jednim.

Prvu prigodu na utakmici imali su Poljaci u 7. minuti nakon prekida. Ubacio je Obraniak, a udarac Boenischa iz neposredne blizine odlično je obranio ruski vratar Malafejev. Bila je to i najbolja poljska prilika u prvom poluvremenu.

Rusi su u prvom dijelu najopasniji bili iz kontranapada, a u 27. minuti Keržakov je ubacio oštru loptu u poljski peterac, ali Aršavin kasni.

Rusija je povela u 37. minuti iz prekida. Aršavin je dobro ubacio, a Alan Džagojev glavom pogađa mrežu. To mu je treći gol na ovom Euru.

Drugo poluvrijeme startalo je u silovitom ritmu, a Poljaci su poravnali u 57. minuti. Nakon neuspješne ruske kontre koju je poveo Aršavin, uslijedila je poljska, a sve je odradio Jakub Blaszczykowski, koji postiže predivan pogodak sa vrha 16-erca za poravnanje 1-1.

Prije toga, u 50. minuiti Lewandowski je izbjegao ofsajd zamku, ali njegov udarac brani Malafejev.

U 68. minuti Džagojev se još jednom mogao upisati u strijelce, ali njegov udarac s desetak metara brani Tytoń. No, već u sljedećem napadu velika prilika za Poljsku, udarac Polanskog iz neposredne blizine obranio je Malafejev.

Nakon toga još par poluprilika, sa svake strane po jedna, ali bez promjene rezultata.