Molve nose epitet jednog od najljepših ne samo hrvatskih, nego i
europskih malih mjesta. Dvije trećine zaliha plina dolaze upravo
iz ovog dijela Podravine, s toga i ne čudi da su Molve jedna od
najbogatijih hrvatskih općina.
Pa tako i učenici ove škole imaju besplatne udžbenike, odmah
pokraj nalazi se i vrtić koji košta 300 kuna mjesečno.
Međutim, roditelji s više djece koriste ga besplatno. Pokraj je
sagrađen i novi društveni dom. Općina za svako novorođeno dijete
isplaćuje 20.000 kuna kroz tri godine, pa nije ni za čuditi da
imaju i baby boom jer je u proteklih godina broj novorođene djece
porastao za duplo.
"Imam troje djece...pa kvaliteta života je dobra, mislim da je čak i kvalitetnija nego u gradu. Manja sredina ima opet svoje neke prednosti za razliku od grada. To bi se sad moglo vagati, ali mi smo zadovoljni", kazala nam je Katarina Valentić.
Mjesto ima dvije poduzetničke zone, a treća je u izgradnji. Kako bi potaknula razvoj poduzetništva, općina poduzetnicima poklanja zemljišta i oprašta komunalnu naknadu.
"Takva jedna manja sredina, blizina sirovine nam omogućava da imamo manje troškove. Imamo 18 zaposlenih, to je povećanje bez obzira na krizu i sve, uspjeli smo održati rejting, povećati broj ljudi, zaposlenih", kazala nam je Ksenija Kolarević, vlasnica tvrtke Koleks.
Iz srca Podravine izdiže se i podravska katedrala, mjesto na koje dolaze hodočasnici iz svih krajeva Hrvatske. Podravci su i veliki umjetnici, a stil koji ovdje dominira je naiva.
U sastavu općine nalazi se i malo vikend naselje koje nosi zanimljivi naziv Čingilingi. Pored njega nalazi se i jezero koje se za ljetnih mjeseci pretvara u kupalište.
Zbog ovog plinskog postrojenja Molve još nazivaju i hrvatskim Kuvajtom, pa su tako Podravci jedini u Hrvatskoj koji se vesele poskupljenja, jer zbog ovog nalazišta Molve ubiru i rentu.