Naime, tu je preporuku svojim studentima kao idealnu podlogu za svladavanje spomenutog predmeta dao ni manje ni više nego dekan tog fakulteta, prof. Aleksandar Včev, koji inače i predaje taj predmet. Recimo kako je Klinička propedautika predmet na trećoj godini studija, a njegov je cilj pripremiti studenta za rad s bolesnikom i to u prvom redu za klinički pregled bolesnika prema njegovoj dobi i stanju bolesti, ali i uvesti studenta u područje kliničke medicine i omogućiti mu da usvoji potrebno znanje i vještine za uspješan studij kliničkih predmeta.
'Čitanje' emocija
"Za ovaj predmet vrlo je važno naučiti i prepoznati pacijentovo stanje iz njegove mimike i izraza lica, a u ovoj seriji to se fantastično može naučiti. Upravo se u Sulejmanu Veličanstvenom može vidjeti koliko se emocija može izraziti samo mimikom lica ili pokretom očiju i to bez riječi. Studentima sam samo preporučio da gledaju ovu seriju, a oni se nisu previše bunili jer su priznali i sami da je prate. To nije nikakva obveza, ali može im pomoći. I sam pogledam poneku epizodu, kada nema ništa bolje na programu", kazao je za Glas Slavonije dekan osječkog Medicinskog fakulteta.
Činjenica da je Sulejman Veličanstveni postao dio predmeta na Medicinskom fakulteta možda i ne bi trebala čuditi ako znamo da dnevno prosječno 420.000 hrvatskih građana prati taj serijal. Zanimljiva je i statistika koja pokazuje da 37 posto gledatelja čine muškarci, a 63 posto populacije koja redovno gleda seriju ima srednje, više ili visoko obrazovanje, od čega oni s visokim obrazovanjem čine čak 35 posto publike.