Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Vijesti /

600 putnika kasnilo i ostalo bez leta u kaosu na Plesu

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Razlog tome je kvar "Instrument landing system" uređaja, koji u Zračnoj luci Zagreb omogućuje slijetanje po magli. Iako oprema zrakoplova Croatia Airlinesa omogućava slijetanje i po magli za kategoriju II i IIIb, pri čemu je za slijetanje potrebna vidljivost od 300 i od 75 metara, jutros to nije bilo moguće, jer zagrebačka je zračna luka bila dostupna samo za kategoriju I, pri čemu je za slijetanje potrebno 550 metara vidljivosti, što danas nije bio slučaj.

Posljedično, otkazani su i letovi Zagreb – Munchen – Zagreb i Zagreb – Zurich – Zagreb. Kako bi osigurala da stignu na svoja odredišta, Croatia Airlines je putnike s tih letova preusmjerila na druge letove. Zbog cjelokupne situacije, oko 600 putnika Croatia Arilinesa danas je kasnilo na svoja odredišta, dio njih će izgubiti svoje konekcije za treća odredišta, a Croatia Airlines zbog svega trpi izravne i neizravne štete.

Croatia Airlines se, unatoč činjenici da nije odgovorna za novonastalu situaciju, ispričava svim putnicima koji su na svojim putovanjima doživjeli poteškoće i kašnjenja, stoji u priopćenju.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike