Tottenham je na gostovanju kod Wolvesa izgubio s 1:0, a Niko Kranjčar je imao dvije dobre šanse, no domaći vratar je bio uspješniji. U 72.

11.2.2010.
1:02

Wolverhampton je u 26. kolu Premiershipa napravio veliko iznenađenje pobijedivši Tottenham s 1:0. Nije to bila večer londonske momčadi za koju je i sudac 'natezao', a Eidur Gudjohnsen je svoj debi završio u 64. minuti kada je Harry Redknapp u igru uveo Petera Croucha.

Od hrvatskog trojca je na terenu od prve minute bio samo Niko Kranjčar koji je imao dvije dobre šanse, ali je vratar Wolverhamptona Marcus Hahnemann oba puta bio uspješniji.

Hrvatski veznjak je prvi put zaprijetio u 20. minuti, no njegov je udarac završio u rukama domaćeg vratara, dok se u 50. minuti dobro izborio za slobodan prostor, no njegov udarac iskosa također nije bio preveliki zalogaj za Hahnemanna.

Kranjčara je u 72. minuti zamijenio Modrić, no niti on do kraja utakmice nije uspio spasiti Tottenham od poraza.

Arsenal je u derbiju kola uspio slomiti Liverpool tek u 72. minuti pogotkom Diabyja, dok su velikani Manchester United i Chelsea prosuli bodove.

Momčad sa Stamford Bridgea je s 2:1 poražena kod Evertona iako je vodila od 17. minute golom Maloude. Saha je iz penala u 33. izjednačio, a isti je igrač osigurao pobjedu momčadi iz Liverpoola 15 minuta prije kraja.

United je na gostovanju kod Aston Ville odigrao 1:1. Domaćina je u vodstvo doveo Cuellar u 19. minuti, dok su Crveni vragovi izjednačili u 23. autogolom Collinsa. Gosti su pred kraj prvog poluvremena ostali s desetoricom jer je Nani dobio izravni crveni karton zbog prekršaja na Petrovu.

Blackburn je slavio protiv Hull Cityja s 1:0 autogolom Myhilla u 16. minuti. Nikola Kalinić je za domaću momčad igrao sve do 89. minute.

Premiership, 26. kolo: Arsenal - Liverpool 1:0 Aston Villa - Manchester United 1:1 West Ham - Birmingham 2:0 Wolverhampton - Tottenham 1:0 Blackburn - Hull City 1:0 Everton - Chelsea 2:1

Redoslijed: 1. Chelsea 58 bodova, 2. Manchester United 57, 3. Arsenal 52, 4. Liverpool 44, 5. Manchester City 44, 6. Tottenham 43...