Dinamov protivnik u 4. pretkolu Europske lige Györ je u 3.

14.8.2010.
14:45

Nakon što Dinamo nije uspio proći moldavski Sheriff i tako izboriti nastup u Europskoj ligi, igrači hrvatskog prvaka će to morati učiniti na 'popravnom ispitu' protiv Györa kako ne bi razljutili svog gazdu Zdravka Mamića.

Kako kaže sportski direktor ModrihZoran Mamić, Dinamo bi to trebao učiniti svojom kvalitetom bez obzira hoće li na klupi imati 'pravog' trenera ili ne, a optimizam im daje i ne baš sjajna forma mađarskog protivnika koji je u 3. kolu prvenstva izgubio s 2:1 na gostovanju kod Vasasa.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Ferenczija iz penala, a prednost je povećao Benounes u 62. minuti. Györ je do kraja utakmice uspio tek ublažiti poraz preko Tokodyja (87).

Györ je igrao u sastavu: Stevanović - Babić, Stanišić, Đorđević, O. Szabo - Koltai (Bouguerra, 46), Dinjar (Copa, 55), Z. Feher, Tokody - Nicorec, (Trajković, 46), Aleksidze.

Nakon tri kola Györ ima četiri osvojena boda i nalazi se na sedmom mjestu ljestvice mađarskog prvenstva.