U susretu 16. kola Serie A, Bari je na svom stadionu svladao Juventus 3:1 i tako najvjerojatnije zapečatio otkaz treneru Juvea Ciri Ferrari.

13.12.2009.
13:34

Nakon sramoćenja u Ligi prvaka, iz koje ju je izbacio Olićev Bayern, Stara Dama je doživjela novi šok.

Bari je uspio pobjediti grogiranog diva, a iznenađenje je najavio Riccardo Meggiorini već u 3. minuti. Trezegeut je uspio izjednačiti u 23. minuti, ali domaći su do kraja preuzeli konce igre i uzeli sva tri boda velikom favoritu.

Domaćine je u novo vodstvo doveo Barreto iz jedanaesterca u 44. minuti, a pobjedu je osigurao Almiron deset minuta prije kraja.

Ranije su Cagliari i Napoli na Sardiniji igrali 3:3. U uzbudljivoj utakmici domaćini su do 75. minute gubili 0:2, potom su dali tri zgoditka. Napoliju je bod u šestoj minuti sudačke nadoknade spasio Bogliacino.