VATERPOLO: /

Hrvatska sedma reprezentacija Igara

Hrvatska reprezentacija slavila je protiv Australije 10:8 (2:2,2:2,4:2,2:2) i na taj način nastup u Sydneyju ipak završila pobjedom

1.10.2000.
19:35

Trijumf nad domaćinom slaba je, međutim, utjeha za izabranike Nevena Kovačevića, koji su na turniru pobijedili Amerikance, Grke, Mađare, Nizozemce i sada Australce, remizirali s Jugoslavenima, ali i izgubili najvažniji susret, onaj četvrtfinalni protiv Španjolaca. U okršaju s Australcima Hrvati nisu igrali punom snagom, no i takva bila je dovoljna da se u trećoj četvrtini napravi prednost od dva razlike što je sačuvano do kraja.

Australci su poveli zgoditkom Watermana, Kržić je izjednačio s igračem više. Hinić u sljedećem hrvatskom napadu pogađa s centarske pozicije, no Kovalenko poništava prednost. U drugoj četvrtini se sve događalo u zadnje dvije minute. Prvo su Owen, pa Bošković iz četverca, najbolji australski igrač Miller, te ponovno Bošković postizali zgoditke za 4:4. U trećoj četvrtini dominirali hrvatski centri. Smodlaka je počeo, Marsden izjednačio na 5:5, Hinić je povisio na 6:5, Kobeščak na 7:5, Thomas je potom smanjio, a Hinić opet pogodio za 8:6. Kada je Bošković četiri i pol minute prije kraja postigao pogodak za 9:6, sve je bilo riješeno, tek su Australci pogocima Millera došli u priliku za izjednačenje, a konačan rezultat 37 sekundi prije sirene postavio je Vjeko Kobešćak.

Hrvatska - Australija 10:8 (2:2,2:2,4:2,2:2)

Ryde plivalište. Gledatelja: 5000.