Marion Jones učinila je i drugi veliki korak prema svom cilju, osvajanju pet zlatnih olimpijskih odličja. Nakon
pobjede na 100 metara najbrža žena na svijetu slavila je i na dvostruko dužoj dionici, istrčavši vrijeme od 21 sekunde i 84 stotinke. Drugo mjesto pripalo je Pauline Davis-Thompson sa Bahama (22.27), dok je treća bila Šrilančanka Susanthika Jayasinghe (22.28). Marion Jones u "lovu" na pet zlata još predstoje nastupi u skok u dalj, te štafetama 4x100 i 4x200 metara.
Grk Konstantinos Kenteris napravio je veliko iznenađenje pobijedivši u utrci na 200 metara, jednoj od najatraktivnijih atletskih disciplina. Kenteris je iskoristio izostanak američkih sprintera Mauricea Greena i Michaela Johnsona, istrčavši dionicu za 20 sekundi i devet stotinki, te ostavivši iza sebe favorite Darrena Campbella (20.14) i Atu Boldona (20.20). Kenteris, inače profesor psihologije, postao je na taj način prvi Grk koji je uspio osvojiti medalju u jednoj sprinterskoj disciplini na Olimpijskim igrama.
Kineskinja Wang Liping pobjednica je u hodanju na 20 kilometara, nova olimpijska disciplina završila je u farsi, s "poplavom" suza. Wang je pobijedila nakon što su tri hodačice koje su bile brže od nje diskvalificirane. Australka Jane Saville dobila je crveni karton nakon što je kao prva ušla u stadion, ispunjen domaćim navijačama. I dok im je ona otpozdravljala, sigurna u pobjedu, sudac joj je dodijelio treću i isključujuću opomenu, dovoljno da Australka brizne u nezadrživi plač. Malo prije stadiona istu sudbinu doživjele su svjetska prvakinja Kineskinja Liu Hongyu i Talijanka Elisabetta Perrone, obje u trenucima kada su uvjerljivo vodile.
Kubanac Ivan Pedroso osvojio je zlatnu medalju u skoku u dalj. Trostruki svjetski prvak izborio je prvo olimpijsko odličje sa skokom od 8 metara i 55 centimetara u posljednjoj seriji, šest centimetara duže od drugoplasiranog Australca Jai Taurime, te 24 centimetara duže od "brončanog" Ukrajinca Romana Ščurenka. Pedroso je nakon uspješnog posljednjeg skoka skočio u naručje sunarodnjaka Luisa Melize, koji je osvojio sedmo mjesto, svjestan kako je nakon dvanaestog mjesta u Atlanti i četvrtog u Barceloni, napokon dosegao medalju.
Bjeloruskinja Janina Korolčik osvojila je zlatnu medalju u bacanju kugle s novim osobnim rekordom - 20 metara i 56 centimetara. Drugo mjesto pripalo je Ruskinji Larisi Pelešenko (19.92), dok je olimpijska pobjedica iz Atlante i trostruka svjetska prvakinja Njemica Astrid Kumbernuss bila treća (19.62).
Estonac Erki Nool osvajač je olimpijskog zlata u desetoboju, kojeg se domogao odličnim nastupom u posljednjoj disciplini, utrci na 1500 metara, i s drugog se mjesta probio na prvo. Amerikanac Chris Huffins, koji je ukupnom poretku vodio od prve do pretposljednje dicipline, nije uspio zadržati niti srebrnu medalju budući da je lošim rezultatom na 1500 metara ispred sebe propustio i Čeha Romana Sebrlea. Sydneyjsko je natjecanje u destoboju bilo i jedno od najneizvjesnijih uopće jer su trojicu prvoplasiranih, Huffinsa, Sebrlea i Noola, uoči posljednje discipline dijelila svega 54 boda.
Tenisači i tenisači došli su do kraja svog puta. Rus Jevgenij Kafelnikov svladao je Nijemca Thomasa Haasa sa 7:6 4), 3:6, 6:2, 4:6, 6:3 za prvo rusko tenisko zlato. Bivši pobjednik Roland Garrosa i Australian Open, te nekada prvi tenisač svijeta, potvrdio se još jednom kao majstor dvoboja koji završavaju u petom setu. Ove sezone dobio ih je četiri od pet, od čega tri na Roland Garrosu. Za Kafeljnikova je olimpijska pobjeda osvježenje nakon razočaravajuće sezone, u kojoj nije osvojio nijedan turnir, stoga je pokazao, za njega, neuobičajeno puno emocija. Iskoristio je prvu meč loptu, potom bacio reket u gledalište, da bi sve završilo s počasnim krugom oko stadiona, nošenjem ruske zastave. Brončana medalja pripala je Francuzu Arnaudu Di Pasqualeu koji je svladao Švicarca Rogera Federera sa 7:6 (5) 6:7 (7), 6:3 još u srijedu.
Sestre Venus i Serena Williams u finalu su igre parova pobijedile Nizozemke Kristie Boogert i Miriam Oremans s dva puta po 6:1, čime je zlatna medalja ponovno otišla u SAD. Nakon trijumfa Venus Williams u pojedinačnoj konkurenciji turnira, starija sestra uzela je zlato i u paru, a sestre su stigle do svoje 22. uzastopne pobjede u igri parova. Zanimljivo je da su one prve pobjednice olimpijskog turnira igre parova koje nisu bile postavljene za nositeljice. Na taj se način Venus Williams pridružila sunarodnjakinji Helen Wills, jedinoj igračici kojoj je ikada u povijesti Olimpijskih igara uspjelo osvojiti turnir u pojedinačnoj konkurenciji i igri parova na istim Igrama, a bilo je to davne 1924. godine.
Ženska nogometna reprezentacija Norveške osvojila je zlatnu medalju nakon što su Skandinavke sa "zlatnim" golom u 102. minuti utakmice svladale braniteljice zlata iz Atlante i aktualne svjetske prvakinje reprezentativke SAD-a (3:2). Susret je nakon devedeset minuta završio s rezultatom 2:2, da bi potom prava junakinja susreta postala Dagny Mellgren, koja je ušla s klupe za pričuve, i u produžetku svladala američku vrataricu Siri Mulinix za pobjedu Norveške 3:2. Norveške nogometašice ovim su zlatom osvojile prvu medalju za svoju zemlju na Igrama na Sydneyju. U susretu za treće mjesto Njemačke je svladala Brazil s 2:0 (0:0).
U taekwondou su podijeljena još dva kompleta odličja.
U neizvjesnoj završnici dvoboja do 68 kilograma Amerikanac Steven Lopez svladao je Južnokoreanca Joo-Sik Sina s 1:0, dok je u borbi za treće mjesto Iranac Hadi Saeibonehkohal svladao Austrijanca Tuncaya Caliskana sa 4:2. Južnokorejska taekwondašica Jung Jae-eun osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 57 kilograma, nakon što je u finalnom dvoboju
pobijedila Vijetnamku Tran Hieu Ngan s 2:0. Dvadesetšestogodišnja Ngan usprkos porazu nema razloga za tugu, jer je osvojila prvu olimpijsku medalju u povijesti za Vijetnam. U susretu za treće mjesto slavila je Hamide Bikcin iz Turske, koja je pobijedila Nizozemku Virginiu Lourens s 7:5.
Kineski ženski par Li Na i Sang Xues, te muški Xiao Hailing i Xiong Ni osvojili su zlatnu olimpijsku medalju u disciplini sinkronizirani skokovi u vodu s tornja visine deset metara, odnosno daske visine tri metra. Li Na i Sang Xues dobili su za svoje skokove s tornja 345.12 bodova, a daleko iza njih ostale su srebrne Kanađanke Emilie Heymans i Anne Montminy, te brončane Australke Rebbeca Gilmore i Loudy Tourky. Samo sat vremena kasnije Kinezi su uzeli zlato kod muškaraca u skokovima s daske visine tri metra, slaveći ispred Rusa Aleksandra Dobroskoka i legendarnog Dimitrija
Sautina, te Australaca Troya Dumaisa i Davida Pichlera. Bilo je to drugo zlato za Xiong Nia, koji je obranio naslov u pojedinačnoj konkurenciji s daske tri metra, postavši na taj način nakon Talijana Klausa Dibiasia prvi skakač s medaljama na četirima Olimpijskim igrama.
Kineskinja Fu Mingxia osvojila je zlatnu medalju na olimpijskom turniru u skokovima u vodu nakon što je potpuno gurnula u drugi plan svoje suparnice u disciplini daska tri metra. Mlada Kineskinja (23) koja je već s dvanaest godina postala svjetska prvakinja, u svoju kolekciju na taj način uvrstila je četvrtu zlatnu olimpijsku medalju. Fu je jedinu pravu konkurenciju imala u svojoj 18-godišnjoj reprezentativnoj kolegici Guo Jingjing, koja je osvojila srebrnu medalju, dok je bronca pripala Nijemici Doerte Lindner. Kineskinja se tako pridružila Amerikancima Pat McCormick i Gregu Louganisu, jedinim natjecateljima u skokovima u vodu koji u svojoj zbirci imaju četiri zlatne olimpijske medalje.
Njemački reprezentativci u konjičkom sportu osvojili su zlatnu medalju u ekipnom preskaknju prepona, čime su još jednom potvrdili svjetsku dominaciju u ovom sportu. Odmah do njih bili su reprezentativci Švicarske, dok je treće mjesto i brončana medalja pripala Brazilcima koji su u dramatičnoj završnici iz borbe za medalju izbacili Francuze. Njemački kvartet u sastavu Ludger Beerbaum, Lars Nieberg, Marcus Ehning i Otto Beckerith imao je nakon dva kruga natjecanja samo petnaest kaznenih bodova, dok su Švicarci dobili šesnaest, a trećeplasirani Brazilci 24, kao i Francuzi.
Košarkaši su odigrali četvrtfinalne utakmice u kojima su Litva, Australija, Francuska i SAD izborili plasman među četiri najbolje vrste. Australija je pobijedila Italiju, Francuska je bila bolja od Kanade, Litva je porazila Jugoslaviju, dok su Amerikanci bili bolji od Rusije. U polufinalu će igrati SAD i Litva, te Francuska i
Australija.
Četvrtfinalne oglede igrale su i rukometašice. Republika Koreja pobijedila je Brazil, Mađarska je u produžetku svladala Austriju, baš kao i Danska Francusku, a Norveška nije imala problema s Rumunjskom. U polufinalu će igrati Republika Koreja i Danska, te Norveška i Mađarska.
U finale turnira odbojakšica plasirale su se Kuba i Rusija. Kubanke su nakon pet setova pobijedila Brazil, dok su Ruskinje s identičnim rezultatom bile bolje od Amerikanki.