Prije 12. lipnja /

Trump i Abe dogovorili sastanak s ciljem potpunog uklanjanja sjevernokorejskog nuklearnog programa

Image
Foto: AP

Bijela kuća kaže da su u razgovoru Trump i Abe "potvrdili zajednički imperativ postizanja potpunog i trajnog uklanjanja sjevernokorejskog nuklearnog, kemijskog i biološkog oružja i balističkog raketnog programa"

29.5.2018.
7:00
AP
VOYO logo

Američki predsjendik Donald Trump i japanski premijer Shinzo Abe razgovarali su u ponedjeljak telefonski o Sjevernoj Koreji te potvrdili da će se sastati prije očekivanog američko-sjevernokorejskog summita, objavila je Bijela kuća.

U priopćenju Bijela kuća kaže da su u razgovoru Trump i Abe "potvrdili zajednički imperativ postizanja potpunog i trajnog uklanjanja sjevernokorejskog nuklearnog, kemijskog i biološkog oružja i balističkog raketnog programa".

Trump je rekao u subotu da još računa na summit 12. lipnja u Singapuru sa sjevernokorejskim vođom, nakon što je dva dana prije toga otkazao sastanak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike