"Znam da to zvuči smiješno, ali napravila sam ono što bi većina žena napravila, jednostavno sam otišla, i nadala da neće sići s autobusa i slijediti me."
"Vjerojatno ne bih napravila ništa više da (drugi putnik) nije sve to vidio. Rekao je onom koji me je dirao 'Što to radiš?'
"Čovjek je intervenirao i počeo govoriti dovoljno glasno da cijeli autobus čuje. Rekao je 'Imaš li ti neku ženu u svom životu? Imaš li majku, sestru?' i to me je stvarno dirnulo, nekako je humanizirao situaciju. Ali dok sam izlazila (iz autobusa) nisam mu pravo ni zahvalila."
Regehr je objavila fotografiju na društvenim medijima u nadi da će netko u njenom susjedstvu prepoznati čovjeka koji se zauzeo za nju. Rekla je da bi mu željela zahvaliti i kupiti mu pivo u svom lokalnom pubu.
Regehr, koja radi na doktoratu na londonskom King's Collegeu, opisala je reakcije na svoj Facebook post kao 'sjajne'. Njena je poruka podjeljena preko 1.000 puta, a ljudi na društvenim medijima iz cijeloga svijeta su joj pružili podršku i podijelili svoje priče o uličnom zlostavljanju.
Iako je u početku oklijevala, Regehr je prijevila napastvovanje policiji. Rekla je da joj ovo nije prvi put da ju napastvuju u javnom prijevozu, ali da je "prvi put da je netko uskočio".
"Sigurna sam da mnoge žene prošle kroz isto. Mislim da mi je ovo iskustvo širom otvorilo oči koliko sam dugo dopuštala da se takvo ponašanje ponavlja. Osjećala sam se neugodno i nekako ranjivo u takvoj situaciji, i vjerojatno ne bih napravila ništa više da se taj putnik nije umiješao".
Buzzfeed/Danas.hr