Dok temperature na kopnu sve više rastu, rastu i temperature na polovima. Rekordi su zabilježeni i na području Arktika i na Antarktici gdje su izmjerene najniže količine leda u povijesti.
Prosječna globalna temperatura izmjerena u veljači bila je za 0.98 °C veća od temperaturnog prosjeka za veljaču za 20. stoljeće, a on iznosi 12.1°C.
Druga najtoplija veljača
Prva dva mjeseca 2017. godine drugi su najtopliji siječanj i veljača od početka mjerenja temperatura. Posljednje rekordne temperature izmjerene su u veljači 2016. godine kada je temperaturno odstupanje iznosilo čak +1.20°C, što je najveće ikad zabilježeno temperaturno odstupanje od prosjeka za bilo koji mjesec u posljednjih 137 godina.
Prema podacima NASE, veljača 2017. druga je najtoplija veljača u znanoj povijesti. Temperaturno odstupanje po podacima NASA-e iznosi +1.10°C. Prema bazi podatka NASE ovogodišnja je veljača četvrti najtopliji mjesec u znanoj povijesti.
Znanstvenici NOAA-e i NASA-ini znanstvenici u svojem su izvješću naveli kako je za ovakvo odstupanje u temperaturama odgovoran isključivo ljudski faktor koji utječe na globalno zatopljenje.
Netipično topla zima
Zima koja je iza nas spada među netipično tople zime, a visoke temperature loša su vijest za oceane. Tako je izmjerena prosječna temperatura svjetskih oceana u veljači 2017. bila druga najveća u povijesti mjerenja za taj mjesec, za 0.69 °C viša od prosjeka za 20. stoljeće koji iznosi 15.9°C.
Rekordne temperature u veljači zabilježene su na istoku SAD-a, te na sjeveru i jugu Meksika. Znatno toplije od prosjeka (3 do 5°C) je bilo u većem dijelu SAD-a, na jugoistoku Kanade te u većem dijelu središnje i istočne Rusije.
Više temperature od prosjeka u veljači zabilježene su na Aljasci, zapadnim dijelovima Kanade, na zapadu SAD-a, sjeveroistoku Afrike, na Bliskom Istoku te u većem dijelu središnje i zapadne Australije.