Jedan korisnik YouTubea objavio je fotografiju koja prikazuje astronauna iz misije Apollo 17 koji se navodno nalazi na Mjesecu u čijem se viziru ocrtava lik čovjeka koji ne nosi astronautsko odjelo.
Amerikanci su oduvijek tvrdili da su upravo oni bili ti koji su prvi poslali čovjeka na Mjesec nakon što je NASA objavila video snimku astronauta Neila Armstronga i Buzza Aldrina koji su navodno učinili taj 'malen korak za čovjeka, a velik za svijet' prije 48 godina.
Ova fotografija sasvim sigurno ide u prilog teoretičarima zavjera koji tvrde da ljudi nikada nisu kročili Mjesecom već je čitav događaj snimljen u jednom od američkih filmskih studija. Naime, nakon što se desetljećima tvrdi da je lažirano prvo slijetanje na Mjesec misije Apollo 11, pobornici teorije zavjere smatraju kako je ovo dokaz da je lažirano i posljednje slijetanje.
Lažiran pohod na Mjesec
Pobornici teorija zavjera dugi niz godina pokušavaju osporiti NASA-u tvrdeći da je američki pohod na Mjesec bio lažiran u svrhu proglašavanja pobjede američkog svemirskog programa nad ruskim svemirskim programom za vrijeme Hladnog rata.
Novoobjavljene fotografije sugeriraju kako je šesta i posljednja misija odlaska na Mjesec - Apollo 17, također bila lažirana. Jedna od fotografija objavljenih ovog tjedna koja navodno prikazuje tu slavnu misiju na Mjesec ponovno sugerira da bi čitava priča ipak mogla biti lažirana i snimljena u jednom od holivudskih studija.
Fotografija koja prikazuje jednog astronauta otkrila je zanimljiv detalj. U odrazu vizira na kacigi astronauta prikazuje 'muškarca duge kose koji je obučen u odjeću karakterističnu za 70-e' kada su astronauti misije Apollo 17 navodno sletjeli na Mjesec. Bilo je to 7. prosinca 1972.
Bilo je to doba kada su Amerikanci bili pod strašno velikim pritiskom kojeg je predstavljao ruski svemirski program koji se rapidno širio, piše Mirror.