U Kuala Lumpuru na brojnim su mjestima postavljena platna na kojima svi koji zele mogu upisati svoje misli sjecajuci se zrtava nesrece.
"Molim za sve koji su se nalazili u zrakoplovu na letu MH 370 i za clanove njihovih obitelji koji za njima tuguju", rekla je stanovnica Kuala Lumpura. "Nadam se da ce zrakoplov biti pronaden."
Australijski premijer Tony Abbot, cija zemlja vodi potragu za ostacima zrakoplova nestalog u Indijskom oceanu, kazao je da potraga za olupinom "ne moze trajati zauvijek, no da ce, dok postoji smisleni tragovi, sigurno biti nastavljena".
U Boeingu 777-200 koji je 8. ozujka nestao bez traga nepunih sat vremena nakon polijetanja iz Kuala Lumpura za Peking bilo je 227 putnika i 12 clanova posade.
Pretraga podmorja u juznom dijelu Indijskog oceana duz zapadne australske obale dosad je pokrila 40 posto od predvidenih 60.000 cetvornih kilometara, rekao je australski premijer.
Clanovi obitelji nestalih kineskih zrtava nesrece, koji su cinili dvije trecine putnika u zrakoplovu zalazu se za nastavak potrage. Malezija i Kina nastavit ce je.
"Malezija nastavlja potragu, nadajuci se da ce ostaci zrakoplova biti pronadeni", kazao je premijer Nadzib Razak u priopcenju objavljenom u nedjelju u povodu prve godisnjice nesrece.
"Bol clanova obitelji ciji su se najmiliji nalazili u zrakoplovu ne moze se opisati rijecima. To je jos teze podnijeti, jer izostaju odgovori na mnoga pitanja, kao i konacan konkretan dokaz", rekao je Nadzib.
I kineski ministar vanjskih poslova Wang Yi kazao je da potraga ne prestaje. "Potraga za ostacima zrakoplova na letu MH370 nastavit ce se", kazao je na konferenciji za novinare odrzanoj na marginama godisnjeg zasjedanja kineskog parlamenta.
Ispred malezijskog veleposlanstva u Pekingu clanovi obitelji nestalih prosvjedovali su ranije, jer su kineske vlasti zabranile odrzavanje planiranih prosvjeda na samu godisinjicu nestanka zrakoplova.
Neki su novinarima kazali da su im policajci dosli na vrata te ih osobno upozorili da na godisnjicu ne izlaze na ulice Pekinga.