I francuski diplomatski izvori potvrdili su da je Hariri prihvatio poziv da dođe u Francusku, no datum dolaska još nije poznat.
Hariri je 4. studenog dao ostavku u televizijskoj izjavi iz Saudijske Arabije i otad se nije vratio u Libanon. U srijedu je rekao da će to učiniti uskoro.
Ured francuskog predsjednika priredio je iznenađenje u srijedu objavivši da bi libanonski čelnik "trebao stići u Francusku sljedećih dana", na poziv predsjednika Emmanuela Macrona koji je razgovarao sa saudijskim prestolonasljednikom Muhamedom ben Salmanom i Haririjem.
KAKO SU SAUDIJCI NATJERALI LIBANONSKOG PREMIJERA NA OSTAVKU: ‘Dali su mu komad papira pa posjeli pred kamere’ U srijedu navečer u Rijad je stigao šef francuske diplomacije Jean-Yves Le Drian koji bi u četvrtak poslijepodne trebao razgovarati s Haririjem u vili u kojoj ovaj boravi u glavnom gradu Saudijske Arabije.
Već gotovo dva tjedna sudbina Haririja predmet je nagađanja i kontradiktornih informacija, posebice o njegovoj slobodi kretanja.
Hariri i Saudijska Arabija zanijekali su da je silom zadržan u Rijadu i prisiljen na ostavku, no libanonski predsjednik Mišel Aun optužuje konzervativnu sunitsku kraljevinu da libanonskog premijera u ostavci drži protiv njegove volje.
Hariri je u televizijskom prijenosu prije 12 dana podnio ostavku kazavši kako sluti zavjeru čiji je cilj njegovo ubojstvo. Pritom je kritizirao Iran i njegova libanonskog saveznika Hezbolah.
Premijerova ostavka stavila je Libanon u središte borbe za premoć na Bliskom istoku između konzervativne sunitske monarhije Saudijske Arabije i šijitskog Irana.