Stravičan lom noge gori od Eduardovog

19.4.2010.
15:18

Nedjeljni dvoboj austrijskog prvenstva, u kojem je LASK iz Linza ugostio lidera Red Bull Salzburg (0:0), ostat će upamćen po stravičnom lomu noge 33-godišnjeg Eddieja Gustafssona.

U 43. minuti utakmice vratar Red Bull Salzburga je krenuo izbiti jednu loptu izvan svog šesnaesterca kada je u punom naletu na njega startao domaći igrač Lukas Kragl.

Gustafsson je djelić sekunde prije 20-godišnjeg napadača LASK-a izbio loptu, a u nastavku kretnje Kragl je svom snagom nagazio stajnu nogu gostujućeg čuvara mreže koja je pukla poput šibice.

Nakon brutalnog loma noge, od kojeg se svima na stadionu okrenuo želudac, vratar Red Bulla ostao je ležati na travnjaka u bolnoj agoniji i za njega je sezone završena.

Neki strahuju da bi to čak mogao biti i kraj karijere 33-godišnjeg pričuvnog golmana švedske reprezentacije.