Što li će tek sada izvesti Paragvajka s mobitelom?

Iza nas je najduža drama SP-a!

29.6.2010.
21:12

Tshwane/Pretoria. Stadion Loftus Versfeld. Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija). Jedanaesterci: 1:0 - Barreto, 1:1 - Endo, 2:1 - Barrios, 2:2 - Hasebe, 3:2 - Riveros, 3:2 - Komano - greda, 4:2 - Valdez, 4:3 - Honda, 5:3 - Cardozo PARAGVAJ: Villar - Bonet, Da Silva, Alcaraz, Morel - Vera, Ortigoza (Barreto, 75), Riveros - Santa Cruz (Cardozo, 94), Barrios, Benitez (Valdez, 60). JAPAN: Kawashima - Komano, Nakazawa, Tulio, Nagamoto - Hasebe, Matsui (Okazaki, 65), Abe (Nakamura, 81), Endo, Okubo (Tamada, 106) - Honda.arti-201006240627006 Nogometaši Paragvaja ostvarili su nakon četiri ispadanja povijesni, prvi plasman u četvrtfinale SP-a. U regularnom dijelu i nakon produžetaka gledatelji u Pretoriji nisu vidjeli zgoditak, a nisu vidjeli niti dobru utakmicu jer su oba izbornika u 120 minuta igrali praktički bez rizika.

Lutrija kaznennih udaraca otišla je na stranu Paragvajaca, koji su zabili svih pet penala, dok je tragičar dvoboja japanski branič Komano, koji je pogodio gredu i neopisivo rastužio svoju zemlju.

arti-201006240606006U trećem međusobnom dvoboju Paragvaja i Japana, dakle ukupno 300 minuta, niti jedna obrana nije primila zgoditak jer su sva tri sraza završila 0:0. U regularnih 90 minuta, u kojima su igrači obje momčadi napadale s maksimalno tri igrača, a branili se sa svima, jedinu izglednu priliku za zgoditak imao je Paragvajac Barrios u 20. minuti, kada je iskosa s deset metara pogodio japanskog vratara.

Dvije minute kasnije Matsui je udarcem s preko 20 metara pogodio gredu i to su bila jedina uzbuđenja u prvih 90 minuta. Paragvajci su bolje započeli produžetak, u 95. minuti Barrios je pucao u vratara, a dvije minute kasnije Valdezu je iz velike blizine Kawashima obranio siguran zgoditak. Jedini preostali azijski predstavnik pokazao se kao čvrst protivnik i u drugom produžetku su posve preuzeli rizik, no osim nekoliko gužvi pred vratima Južnoamerikanaca, nisu stvorili izglednu priliku.

Jedanaesterce su Paragvajci izvodili skoro savršeno, japanski vratar je bio blizu obrane samo kod udarca Barriosa, a ključnim se pokazao udarac Matsuia u gredu u trećoj seriji.

Paragvajci u četvrtfinalu čekaju boljega iz dvoboja Španjolska - Portugal.

Gerardo Martino (paragvajski izbornik)

"Bog je danas bio na našoj strani. Svi smo sretni i oduševljeni, jer Paragvaj nikada nije došao tako daleko. Bila je to iznimno teška i neizvjesna utakmica, japan ima odličnu momčad."

Takeshi Okada (izbornik Japana)

"Nemam za čime žaliti. Dečki su bili sjajni, borili su se kao lavovi, a na koncu je presudila lutrija kaznenih udaraca. Naši navijači mogu biti ponosni. Nažalost, nismo iskoristili niti jednu našu priliku, no sada nije vrijeme za analize. Petak, 2. srpnja:

16.00 Port Elizabeth: Nizozemska - Brazil 20.30 Johannesburg: Urugvaj - Gana