Slovaci zabili u zadnjoj sekundi, ali dalje ide Nizozemska!

Iako je od tri međusobna obračuna europskih reprezentacija u osmini finala ovaj dvoboj najmanje atraktivan, Nizozemska i Slovačka mogle bi gledatelji priuštiti odličan nogomet.

28.6.2010.
18:00

Durban. Gradski stadion. Sudac: Alberto Undiano (Španjolska).

Strijelac: 1:0 - Robben (18), 2:0 - Sneijder (84), 2:1 - Vittek (90+4). NIZOZEMSKA: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong - Robben (Elia, 71), Sneijder (Afellay, 90+2), Kuyt - Van Persie (Huntelaar, 80). SLOVAČKA: Mucha - Pekarik, Skrtel, Durica, Zabavnik (Sapara, 88) - Weiss, Kucka Stoch, Hamsik (Jakubko, 88) - Wittek, Jendrisek (Kopunek, 71).90+4' - Jakubko je izborio 11-erac u posljednjim sekundama dvoboja, a počasni pogodak postiže Vittek. To mu je ujedno i četvrti gol na SP-u. Odmah nakon gola, sudac je označio kraj utakmice.

90+2' - Posljednje trenutke dvoboja dobio je i Afellay koji je zamijenio Sneijdera.

88' - Posljednje dvije izmjene rade Slovaci. Ušli su Sapara i Jakubko, a izašli Hamšik i Zabavnik.

84' - Velika greška, inače danas odličnog vratara Muche, koji je nepotrebno napustio svoja vrata - lakoćom ga se riješio Kuyt i poslužio Sneijdera za laganih 2:0! Nakon pogotka radi prigovora požutio je Škrtel.

80' - Nova izmjena kod Oranja. Huntelaar je u igri umjesto Van Persiea.

78' - Ponovno se u šansi našao Vittek, no nažalost po Slovake - nije pogodio okvir gola sa ruba 16-erca.

73' - Prijete opet Tulipani. Dobar udarac Kuyta, još bolja obrana Muche.

71' - Po jedna izmjena u oba sastava. Kod Nizozemaca je izašao strijelac Robben, a ušao Elia. Kod Slovaka je u igri Kopunek, a teren je napustio Jendrisek. Kopunek je odmah po ulasku zaradio i žuti karton.

67' - Odlične dvije prigode za Slovačku - Stoch je tukao snažno, no Stekelenburg je refleksno odbio u korner. Nakon udarca iz kuta u sjajnoj prilici se našao Vittek - oči u oči s Nizozemskim vratarom koji još jedanput reagira fantastično i čuva vodstvo Oranja.

62' - Slovaci i ne izgledaju pretjerano zainteresirani za izjednačujući pogodak. Malo igrača se priključuje u fazi napada i većinom se njihovi pokušaji slamaju već na 40-ak metara od gola Nizozemaca.

51' - Dvije velike prilike za Nizozemce! Najprije je Mucha skinuo Robbenu udarac sa ruba 16-erca da bi odmah zatim slovački vratar odlično reagirao i sa svega pet, šest metara obrani i pokušaj Mathijsena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena! Nizozemska je bila bolja momčad u prvih 45 minuta, iako se mora priznati da obje reprezentacije nisu odigrale ništa posebno. Presudio je majstorski potez Robbena koji je u 18. minuti pogodio za vodstvo Tulipana.

44' - Konačno jedna prilika u posljednjih 15-ak minuta. Van Persie je tukao nakon centaršuta Robbena, no lopta je otišla malo pokraj gola.

40' - Prvi karton kod Slovaka zaradio je Kucka zbog oštrog prekršaja na Van Bronckhorstu.

31' - Nakon pogotka Nizozemaca tempo igre je malo pao, i gotovo da i nema uzbuđenja pred vratarima obje momčadi. Žuti karton zbog igranja rukom dobio je strijelac Robben.

25' - Nizozemci i dalje kontroliraju igru, iako novih šansi nije bilo. Trenutačni posjed lopte je 60-40 posto u korist Tulipana.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

18' - Gol za Nizozemsku! Robben je primio jednu dubinsku loptu na 40-ak metara od vrata Slovaka, sjurio se prema 16-ercu, prevario čuvare i majstorski pogodio donji desni kut nemoćnog Muche.

11' - Najbolja šansa na utakmici. Sneijder je primio loptu u slovačkom 16-ercu i onda sa desetak metara tukao loše po zemlji - lak plijen za Muchu.

8' - Počelo je vrlo živo. Odmah su na pokušaje Slovaka uzvratili Tulipani - prvo je Kuyt tukao pored vrata, da bi pola minute kasnije isto napravio i Van Persie.

6' - Novi pokušaj Slovaka - tukao je Hamšik, no ni taj udarac nije završio na pravom mjestu.

5' - Po jedan pokušaj na obje strane, no oba udarca s 20-ak metara otišla su visoko preko vrata - bez opasnosti po vratare.

1' - Počela je utakmica u Durbanu. Nizozemci jesu favoriti, ali Slovačka je već pokazala da se može nositi i s najjačima.

NAJAVAarti-201006280483006Stvari bi u Durbanu trebale jasne, no ne pobjeđuju uvijek favoriti. Slovaci su to pokazali u posljednjem meču u skupini kada su senzacionalno poslali kući svjetske prvake Talijane te uhvatili posljednji vlak za osminu finala.

Nizozemci su svoju moć pokazali u skupini E iako nisu briljirali. Iza njih su tri čiste pobjede, uz solidnu igru, no izbornik Bert van Marwijk u drugim krugu može računati na oporavljenog Arjena Robbena, možda i prvo ime nizozemske reprezentacije.

To je veliki plus za Oranje, dok je najveća prednost Slovaka – rasterećenost. Prvi su put od samostalnosti izborili nastup na najvećoj nogometnoj smotri i odmah su ušli u drugi krug. Sve ostalo je – bonus.