Sjajni Čilić u polufinalu Münchena!

Marin Čilić nastavio je nizati dobre partije na zemljanoj podlozi ATP turnira u Münchenu.

7.5.2010.
22:35

Marin je slavio u tri seta 6:4, 6:7(2), 6:2, nakon što je sjajno krenuo u meč. Odmah na startu prvo seta napravio je break te uspješno odservirao za 6:4.

U drugom je Almagro ubacio u brzinu više, imao čak četiri break-lopte tijekom seta i jednu set-loptu kod rezultata 4:5, ali na kraju se morao spašavati u tie-breaku. U tome je i uspio s uvjerljivih 7:2.

Čilić je u trećem setu igrao varljivo. Kod 2:1 je oduzeo servis svom protivniku, a malo zatim i sam bio na rubu breaka, ali se ipak spasio. Na kraju je oduzeo i drugi servis Almagru te slavio sa 6:2, u meču bez ijednog izgubljenog servisa.

U polufinalu Marina čeka Marcos Baghdatis. Cipranin je 31. igrač svijeta, za pet mjesta bolji od Almagra, a to je i dokazao uvjerljivom 6:4, 6:4 pobjedom protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera. U njihovom jedinom dosadašnjem meču, i to ove godine u Miamiju, slavio je Čilić u dva seta.