Reakcije na Ťzvanične brojkeť Savezne izborne komisije, po kojima se ipak treba održati drugi krug izbora, jednoglasne su.
Šef izbornog stožera DOS-a, predsjednik Demokratske stranke Zoran Đinđić rekao je: ŤViše se ne može govoriti o Saveznoj izbornoj komisiji, već o grupi kriminalaca." DOS je povukao još jedan opominjući potez javnim objavljivanjem imena svih članova komisije.
Reakcije iz inozemstva se također većinom svode na to da je narod Srbije izrazio svoju volju, osim Njemačke, čije Ministarstvo vanjskih poslova je pomalo umjereno preporučilo DOS-u da ipak obavi i taj drugi krug. Jedna od najbitnijih reakcija, koja vjerovatno objašnjava slom živaca od kojeg je Mira Marković dospjela na VMA (Vojnomedicinsku akademiju), dolazi od strane od koje je JUL očekivao najveću podršku: "Poštivat ćemo izbor jugoslovenskog naroda i nadamo se da će Jugoslavija moći održati političku stabilnost i postići ekonomski i društveni razvoj", rekao je Sun Ju Ksi, glasnogovornik kineskog ministarstva vanjskih poslova.
Rasulo u nekad monolitnoj Miloševićevoj vlasti je potpuno; crnogorska Socijalistička narodna partija (Momira Bulatovića) najavila je da razmatra raskid koalicije s SPS-om. Ostavke pljušte i u Izbornoj komisiji (Bojan Pudar, tajnik komisije) i u SPS-u, a ostavku je odbio dati iz principijelnih razloga (?neka knjižice vrate oni koji blate obraz stranke?) i Miloševića pozvao da prizna rezultate izbora, SPS-ov općinski odbornik, glumac Milorad Mandić Manda (?Viljuškar? iz ?Lepih sela?).
Na kompromisne ponude SPS-ovog emisara koji se pokušava dogovoriti s DOS-om, Nikole Šainovića, novi gradonačelnik Beograda Milan St. Protić je jezgrovito odgovorio da je u pitanju princip i da ne misle popustiti. ?Nismo mi Richard Holbrook da se danima natežemo s Miloševićem oko toga tko u Bosni ima 1 % više ili manje teritorija tu ili tamo.? Protić je istakao da bi prvo popuštanje bilo znak slabosti i poništilo desetogodišnju borbu koja je konačno urodila plodom.
Podršku Koštunici izrazio je i poraženi ali još uvijek jaki Vojislav Šešelj, nekada Miloševićev ?omiljeni oporbenjak?, a najbitnije je da je Koštunici kao ?IZABRANOM predsjedniku Srbije? čestitala jedna od najbitnijih institucija Srbije ? Arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve na čelu s patrijarhom Pavlom. Koštunica i DOS najavili su nastavak večernjih mitinga sve do stupanja na vlast, a u slučaju da se Milošević odupre tome najavili su potpuni štrajk, praktičku blokadu cjelokupnog života u Srbiji do priznavanja njihove pobjede.