Sa suprugom spava u ruševnoj kući jer ih u kontejneru živi petero. Najmlađi član ima svega tri mjeseca. Da će obnova krenuti izgubila je nadu.
"Osjećamo se zaboravljeno i jadno. Treba puno da se pregledaju ti naši papiri. Uvijek nešto šteka. Znači, da pogledaju papire i da nam dođu u posjetu, da pogledaju u čemu mi živimo", ističe Sanja Paripović iz Gline.
Dosad je, kaže, ministri nisu obišli. Novinari RTL Danas su, tumači, prvi koji su joj došli u posjet od tragičnog 29. prosinca 2020.
Život u kontejneru nikakav, a da joj se predmet rješava Milica sluša iz mjeseca u mjesec.
"Meni treba samo skinuti crijep, skinuti letve, podbočiti s jedne i s druge strane, staviti letve, staviti crijep i gotovo. I Milica može ići svojoj kući", kaže Milica Strgar iz Gline.
Na limenu kutiju osuđena je i 88-godišnja Danica Marinović. Nije joj jasno zašto je zapela obnova njezinog stana.
"Ja imam dvosobni stan, nigdje ništa nije otpalo samo dolje je nevaljalo, prvi kat. Ali to su već mogli napraviti, to su već mogli napraviti", kaže ona.
Neki krivca za sporu obnovu jasno navode. Ivan Dražetić iz Gline kaže: "Gospodin Plenković. Nitko drugi. On drži pare, drži konce".
A konci će uskoro biti u rukama novog, trećeg po redu ministra obnove - Branka Bačića.
Branka Bakšić Mitić, zamjenica gradonačelnika Gline ističe: "Ja sam dosta skeptična, kaže da ima novi plan o obnovi. Ne znam kako je to uspio na brzinu napraviti novi plan jer nije čak ni znao da će biti ministar".
Ono što dosad znamo o tom planu on će uključivati centralizaciju, smanjenje birokracije, ubrzavanje procesa - sve što je u svom planu bivši ministar Ivan Paladina predložio premijeru.
Novom ministru građani poručuju da ostane, da ih posjeti i da ispuni dano obećanje, a to je da do kraja godine svi ovi ljudi budu konačno u svojim domovima.