Ronaldinhova čarolija pomela Juventus!

U derbiju 19. kola talijanskog prvenstva nogometaši Milana su se prošetali Torinom i nanijeli težak poraz domaćem Juventusu. Uz dva pogotka sjajnog Ronaldinha, gosti su pobijedili s 3:0.

11.1.2010.
1:17

Bio je to okršaj najbližih suparnika Intera, obračun za drugo mjesto u talijanskom prvenstvu i veliki derbi koji je napunio tribine torinskog nogometnog zdanja.

Momčad Cire Ferrare se trijumfom htjela dočepati 'lente' prve pratilje u Serie A, dok je Milan, po drugi put s Davidom Beckhamom u sastavu, tražio novu pobjedu.

Prvima se želje nisu ostvarile, dok su drugi odigrali debelo iznad očekivanja, vjerojatno i vlastitih. Rossoneri su poveli u 29. minuti nakon ubacivanja iz kuta Andree Pirla, kojeg je u pogodak na drugoj vratnici pretvorio Alessandro Nesta.

U 71. minuti gotovo slična akcija. Pirlo je opet izveo korner, a u buketu igrača se ukazala 'zlatna' Ronaldinhova glava, koja je smjestila loptu iza vratara domaćih Alexa Manningera. Brazilac je bio strijelac i u 88. minuti, ponovno nakon ubacivanja iz kuta, zapečativši tužnu sudbinu Stare dame.

Milan se pobjedom učvrstio na drugom mjestu s osam bodova manje od Intera, dok je Juventus ostao treći, ali s istim brojem bodova kao i Napoli. Ovaj poraz konačno bi mogao stajati posla trenera Torineza Ciru Ferraru, a što navijači misle o igri njegove momčadi jasno su pokazali pred kraj susreta, kada su od bijesa počeli palili sjedalice na stadionu.