Tijekom konferencije za medije bivšeg ministra financija Slavka Linića sabornica je bila - gotovo prazna. Svi su zastupnici potražili svoj kutak kako bi pogledali Linićevo obraćanje javnosti i teške optužbe koje je izrekao na račun Zorana Milanovića.
Predsjednik Hrvatskog sabora i SDP-ova Glavnog odbora JosipLeko nije komentirao istup bivšeg ministra financija, pravdajući se da nije gledao televizijski prijenos Linićeve konferencije.
"Nema smisla da govorim, nisam gledao konferenciju", rekao je.
"Ima vremena, pogledat ćemo, sastati se, razgovarati", izjavio je Leko, odbivši komentirati Linićeve optužbe temeljem novinarskih interpretacija konferencije.
Leko nije izravno odgovorio ni na pitanje je li SDP u ozbiljnoj krizi. "Sjest ćemo, razgovarati o tome što to znači", poručio je.
Savjetnik predsjednika Sabora IlijaJandrić novinarima je pak rekao da Leko nije gledao konferenciju jer je imao goste.
Po završetku Linićevog govora ni ostali SDP-ovci, logično, nisu bili raspoloženi za razgovor, ali su zato zastupnici ostalih stranaka imali svoj komentar na ono što su čuli.
"Nitko iza ovoga neće izaći neokrznut. Linić je na sebe preuzeo veliku odgovornost, treba sve izrečene optužbe temeljito istražiti i dokazati. Ono što mi je najšokantnije je način komunikacije, da premijer i ključni ministar mjesecima nisu razgovarali", rekao je nezavisni zastupnik Josip Kregar koji "misli da Linića neće izbaciti iz stranke".
"To je jako ozbiljno i destabilizirajuće za Hrvatsku. Premijer mora ili odstupiti ili odmah doći u Sabor i odgovoriti na optužbe. Linić nije bilo tko, već važan ministar i zastupnik", rekao je Josip Salapić iz HDSSB-a.
"Dosta teške optužbe su izrečene, nadam se da će se situacija u SDP-u stabilizirati, a o detaljima ne želim jer nisam članica stranke", kratko je komentirala najveća pobjednica euroizbora i bivša ministrica te članica SDP-a Mirela Holy.
"Ja se ovome ne veselim nimalo jer ovaj sukob će dugo trajati, a Hrvatska nema vremena za čekanje", poručio je HDZ-ovac Dujomir Marasović.