Pogledajte kako je Nadal plakao u Parizu!

Soderling nije imao šanse. Baš kao što je odigrao cijeli turnir na pariškoj zemlji, Rafael Nadal se postavio i u velikom finalu koje je potrajalo 2 sata i 18 minuta.

6.6.2010.
20:18

arti-201006040561006Daleko lakše nego što se očekivalo c Rafael Nadal je u finalu Roland Garrosa pobijedio Šveđanina Robina Soderlinga 6:4, 6:2, 6:4 osvojivši po peti put u karijeri pariški Grand Slam.

Nadal je u Roland Garrosu slavio četiri godine uzastopce, od 2005. do 2008. godine, a prošle godine upravo ga je Soderling zaustavio u osmini finala.

Španjolac je do pobjede u Parizu došao bez izgubljenog seta, a ove godine na zemlji ima 21-0 u pobjedama.

Baš kao što su mnogi i nadali, Soderling je bio opasan, imao je puno prilika, ali o Nadalovoj igri najbolje govori podatak da je spasio svih osam break-lopti Šveđanina. U prvom setu tri prilike, u drugom četiri, a u trećem jednu.

Rafa je na svoj dobro poznati način, neviđenom upornošću, strpljivo uništavao Šveđanina. Koliko mu je bilo stalo da peti put osvoji Pariz, najbolje se vidjelo nakon zadnjeg poena, kad se bacio na zemlju, a malo zatim doslovno ridao u ručnik na svojoj klupi.

Gospodin nepogrešivi u cijelom je meču napravio samo 16 neforsiranih grešaka (prema Soderlingovih 45), i od ponedjeljka će zasluženo ponovno zasjesti na vrh svjetske ATP liste.

U Open eri više naslova u Roland Garrosu od Nadala ima samo Šveđanin Björn Borg koji je slavio šest puta. Osim što je osvojio peti Roland Garros, Nadalu je to i sedmi naslov na nekom od Grand Slam turnira - po jednom je slavio na Australian Openu i Wimbledonu.

Za Soderlinga je ovo bio drugi uzastopni poraz u finalu Roland Garrosa. Prošle godine je izgubio od Rogera Federera, koji će od ponedjeljka svoje prvo mjesto na ATP listi ponovno prepustiti Španjolcu.

1. kolo: Nadal - Gianni Mina (Fra) 6-2, 6-2, 6-2

2. kolo: Nadal - Horacio Zeballos (Arg) 6-2, 6-2, 6-3

3. kolo: Nadal - Lleyton Hewitt (Aus/N.28) 6-3, 6-4, 6-3

Osmina finala: Nadal - Thomaz Bellucci (Bra/N.24) 6-2, 7-5, 6-4

Četvrtfinale: Nadal - Nicolas Almagro (Špa/N.19) 7-6 (2), 7-6 (3), 6-4

Polufinale: Nadal - Jürgen Melzer (Aut/N.22) 6-2, 6-3, 7-6 (6)

Finale: Nadal - Robin Soderling (Šve/N.5) 6-4, 6-2, 6-4