Istodobno, već sat i pol traje i specijalna emisija Radio-televizije Srbije (RTS) u kojoj analitičari komentiraju i ocjenjuju situaciju izazvanu incidentom.
Dominiraju ocjene da su prethodnih dana iznimno pojačane političke napetosti u kontekstu pripreme britanske rezolucije o Srebrenici u Vijeću sigurnosti Ujedinjenih nacija te sugestije da stanje treba smiriti uz osjećaj odgovornosti za mir i pomirenje u regiji.
Srbijanski premijer Aleksandar Vučić u subotu je napadnut tijekom komemoracije srebreničkim žrtvama zbog čega je s pratnjom brzo napustio Potočare.
Svi osuđuju napad
Beogradski mediji i ministar policije Republike Srpske navode da je pogođen u glavu i da su mu slomljene naočale, što nisu potvrdili drugi mediji.
Napad, koji je odmah osudio načelnik općine Srebrenica Ćamil Duraković kazavši da je to napad na srebreničke žrtve, a ne na srbijanskog premijera, izazvao je niz osuda u Srbiji.
Prvi potpredsjednik srbijanske vlade i ministar vanjskih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da je "još jedna negativna posljedica politizacije ove teme koja je dovela do novih podjela i mržnje umjesto pomirenja", a ministar policije Nebojša Stefanović okvalificirao je napad kao "pokušaj ubojstva".
Stefanović je najavio da će Srbija uputiti najoštriji prosvjed BiH "zbog skandaloznog čina i gađanja kamenjem izaslanstva Srbije".
HINA/Danas.hr