U konkurenciji atletičarki s podlaktičnom amputacijom Vuković je unaprijed bila bez šanse za dobar plasman i već je nastup u finalu bio sjajan rezultat. Na kraju je u finalu osvojila pretposljednje, deveto mjesto, ali je hicem od 26 metara i 64 centimetara dobacila do novog svjetskog rekorda u svojoj kategoriji.
Mladi Dubrovčanin Mihovil Španja u S8 kategoriji oštećenja, u kojoj nastupaju plivači s vrlo slabom funkcijom nogu ili oni kojima je u funkciji samo jedna ruka, u kvalifikacijama na 400 metara slobodnim stilom bio je uvjerljivo najbrži u svojoj grupi i s rezultatom četiri sekunde boljim od svog osobnog rekorda imao ukupno drugo vrijeme. Prvi je bio izvanredni Amerikanac Jason Wening, koji je kvalifikacije isplivao u vremenu novog svjetskog rekorda. U finalnoj utrci 16-godišnji Španja plivao je još bolje. Ponovno je popravio svoj osobni rekord i s rezultatom od 4:57.02 osvojio odlično peto mjesto. Prvi je, naravno, uz novi svjetski rekord
(4:42.97) bio Jason Wening. U istoj disciplini u ženskoj S9 kategoriji Ana Sršen nije se uspjela izboriti za finale.
I četvrtog dana Igara nastavljeno je serijsko obaranje svjetskih rekorda - srušeno ih je čak osamnaest, od toga jedanaest u plivanju, šest u atletici i jedan u streljaštvu. Dizači utega nastavili su po starom, nakon četiri pozitivna doping nalaza prvoga dana, zbog uzimanja steroida diskvalificirana su i s četverogodišnjom suspenzijom kažnjena još dva dizača. Na "crnoj listi" za sada vode Bugari, koji imaju dva "pozitivca", a uz njih su Igre ranije napustili i po jedan reprezentativac Saudijske Arabije, Rumunjske, Irana te natjecateljica iz Rusije. Nakon
pozitivnog nalaza na steroide kod svog dizača, Iranci su, navodno zbog protesta, s natjecanja povukli još trojicu dizača.
Paralimpijske igre u Sydneyju i dalje ruše sve rekorde gledanosti. Tako je utakmicu košarke u kolicima između SAD-a i Velike Britanije u dvorani Superdoma pratilo 15 904 gledatelja, do posljednjeg su mjesta bile pune tribine na olimpijskom bazenu, a golemo je zanimanje i za tenis u kolicima, dizanje utega, atletiku i sjedeću odbojku.
Nakon četvrtog natjecateljskog po broju osvojenih medalja na prvom je mjestu domaćin Igara, Australija s petnaest zlatnih, deset srebrnih i tri brončana odličja, slijede Španjolska s ukupno trideset medalja i Kina s 27. Hrvatski paralimpijci u ponedjeljak, 23. listopada, imaju slobodan dan.